23:02 05. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Majandus
lühendatud link
Nord Stream 2 (143)
31

Moskva ei nõustu Kiievi esitatavate tingimustega gaasitransiidileppe sõlmimiseks, teatas Vladimir Putin Vene poole seisukoha.

TALLINN, 5. detsember — Sputnik. Venemaa president teatas Moskva valmisolekust säilitada gaasi transiit läbi Ukraina Euroopa Liitu, kuid tingimused, mida Kiiev leppe sõlmimiseks esitab, on vastuvõetamatud.

"Me peame praegu selle üle läbirääkimisi, see pole mingi saladus. Tingimused, mida Ukraina transiidifirmad esitavad, on küll võimalikud, kuid need ei ole meile esialgu majanduslikult vastuvõetavad," ütles Putin pressikonverentsil Sotšis kolmapäeval, 4. detsembril.

Seejuures väljendas ta lootust, et kõik lahkhelid lõppkokkuvõttes lahendatakse.

"Ma loodan, et see on nende esialgne seisukoht ja meil õnnestub oma seisukohad kuidagi kooskõlastada.
Sputnik Eesti on kirjutanud, et Venemaa Gazprom on varem teinud Ukraina Naftogazile ettepaneku loobuda vastastikustest pretensioonidest rahvusvahelistes kohtutes ja sõlmida uus kokkulepe gaasi transiidiks Euroopa tarbijatele Ukraina territooriumi kaudu.

On teada, et praegune Vene–Ukraina transiidilepe kaotab tänavu kehtivuse.

Viimasel kolmepoolsel kohtumisel, millel osalesid Venemaa, Ukraina ja Euroopa Komisjoni esindajad, tegi Vene pool ettepaneku lahendada kõik probleemid kompleksselt, sealhulgas Venemaa gaasi tarned Ukrainale endale. Ukraina pool vastas aga Venemaa läbirääkijate algatustele keeldumisega.

On oodata, et järgmised kolmepoolsed konsultatsioonid võivad toimuda 5. detsembril. Seejuures tulevad läbirääkimised Venemaa energeetikaministri Aleksandr Novaki sõnul ainult sel juhul, "kui ettevõtted on valmis".

Venemaa president Vladimir Putin ei ole välistanud võimalust pikendada kehtivat lepingut selle aja võrra, mida Kiiev vajab oma seadusandluse vastavusse viimiseks Euroopa Liidu energeetika-alaste õigusaktidega.

"Me oleme valmis töötama Euroopa seadusandluse raames ja sõlmime Ukrainaga transiidileppe vastavalt Euroopa seadusandlusele," teatas Putin.

Lugege lisaks:

Teema:
Nord Stream 2 (143)

Samal teemal

Liisk on langenud: kuidas Turkish Stream Euroopa südamesse jõuab
Tagid:
tingimused, Vladimir Putin, gaasitransiit, Ukraina

Peamised teemad