10:28 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Majandus
lühendatud link
Nord Stream 2 (143)
0 0

Saksamaa valitsus on seoses gaasijuhtme Nord Stream 2 ümber kujunenud olukorraga USA ees "kapituleerunud", väitis RIA Novostile antud intervjuus erakonna Alternatiiv Saksamaale (AfD) ametlik esindaja Bundestagis Steffen Kotré.

TALLINN, 15. detsember — Sputnik. Rahvasaadik meenutas, et Nord Stream 2 on oluline Saksamaa energiajulgeoleku tagamiseks ja katsed selle projekti teostamist "torpedeerida" peaks sundima Angela Merkeli valitsust viivitamatult selle kaitsele asuma.

"2018. aastal andis proua Merkel väga selgelt mõista, et Nord Stream 2 on Saksamaa ja Venemaa vaheline puhtmajanduslik ettevõtmine, millele Euroopa Liidu seadused ei laiene.

Nüüd on Ameerika Ühendriikidel õnnestunud siduda Nord Stream 2 nende endi poolt destabiliseeritud Ukrainaga. USA survel on föderaalvalitsus sellele majandusrünnakule allunud ja alistunud," väitis rahvasaadik.

Kotré sõnul ei ole Merkeli juhitav valitsus "enam suuteline Saksamaa huve esindama, rääkimata juba nende kaitsmisest".

Ta lisas, et Ukraina stabiilsusel "ei ole mingit pistmist teiste majandusprojektidega".

Nord Stream 2 projekt näeb ette kaheharulise gaasijuhtme rajamist Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaani, läbilaskevõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas. Selle maksumus on 9,5 miljardit eurot.

Oktoobri lõpul andis Taani loa gaasijuhtme paigaldamiseks oma mandrilavale Läänemeres. Enne seda oli projekt kooskõlastatud Saksamaa, Rootsi ja Soomega.

Ehituse vastu on Ukraina, kes kardab kaotada oma tulusid Venemaa gaasi transiidist, Euroopa Liidus oma veeldatud maagaasi reklaamiv USA ja mõne teised riigid, sealhulgas Poola, Leedu ja Läti.

Lugege lisaks:

Teema:
Nord Stream 2 (143)

Samal teemal

Gaasivool on avatud! Kuidas presidendid "Sila Sibiri" gaasitrassi käiku lasid — video
Tagid:
Ukraina, USA, Nord Stream 2, Bundestag, Saksamaa

Peamised teemad