01:02 04. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1194
  • RUB77.0055
Majandus
lühendatud link
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)
10

Hiina otsustas loobuda USA-st imporditavatele kaupadele kavandatud tollimaksu kehtestamisest. Eile jõudsid USA ja Hiina omavahelise kaubanduslepingu esimeses osas kokkuleppele.

TALLINN, 16. detsember — Sputnik. Hiina rahandusministeeriumi avaldusest selgub, et Hiina loobub praegu USA-s toodetud autode ja nende varuosade ega ka mitmete muude kaupade osas täiendavatest imporditollidest, mis pidanuks 15. detsembril kehtima hakkama.

Möödunud reedel teatasid Hiina ja USA, et kaubanduslepingu esimese osa puhul jõuti omavahel kokkuleppele.

Selle raames on osapooled kokku leppinud, et uusi tollitariife, mis pidid jõustuma 15. detsembril, teineteise suhtes ei kehtestata, teatab RIA Novosti.

"Hiina ja Ameerika Ühendriikide kaubandus- ja majandusküsimistes peetud läbirääkimistel saavutatud kokkulepete raames otsustas Hiina Rahvavabariigi Riiginõukogu tollikomitee jätta osale USA impordist kavandatud 10% ja 5% võrra kõrgemad tollitariifid kehtestamata ja ühtlasi lükatakse edasi USA-s toodetud autodele ja autovaruosadele lisatollide kehtestamist, mis algselt pidanuks jõustuma 15. detsembril kell 12.01 Pekingi aja järgi," öeldakse Hiina rahandusministeeriumi avaldatud teadaandes.

Hiina pool avaldas lootust, et osapooled suudavad olemasolevad probleemid võrdsuse ja vastastikuse lugupidamise alusel ära lahendada.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, ehmatavad Washington ja Peking alailma rahvusvahelisi aktsiaturge, vahetades vastastikku "tolliobadusi" ning olles samal ajal nõus lepituskõnelusi mitte katkestama. Hiina on korduvalt kuulutanud oma kavatsust kaubandussõjas USA-ga võitaks tulla, olgugi et tahaks vastasseisu süvenemist vältida.

2019. aasta augusti lõpul teatas Hiina rahandusministeerium, et 15. novembrist jõustuvad taas USA autode ja autoosade sisseveole 25% ja 5% võrra kõrgemad tollimäärad, mille kehtivus sai eelnevalt peatatud.

Pekingi otsus oli vastuseks Washingtonile, kes saavutatud kokkuleppest hoolimata teatas, et 2019. aasta 10. maist tõstetakse Hiinast imporditavatele kaupadele kogumaksumusega 200 miljardit dollarit tollitariif 10%-lt 25%-le ning augustis teatas USA, et 1. septembrist ja 15. detsembrist kehtestatakse lisaks veel 10-protsendilised tollimaks Hiina importkaupadele koguväärtusega 300 miljardit dollarit.

Lugege lisaks:

Teema:
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)

Samal teemal

Sõltumatuse vari: EL eraldub USA finantssüsteemist
Tagid:
majandus, majandussõda, kaubandussõda, USA, Hiina

Peamised teemad