11:46 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Majandus
lühendatud link
Greta Thunberg — uus mõistatus (8)
10

Saksamaa raudtee-ettevõte Deutsche Bahn kommenteeris sõnumit sellest, et Rootsi keskkonnaaktivistile Greta Thunbergile ei olevat rongivagunis istekohta leidunud.

TALLINN, 22. detsember — Sputnik. Thunberg postitas eelmisel õhtul sotsiaalvõrgustikus ülesvõtte, kus ta tagasiteel Madridi kliimakohtumiselt Rootsi rongipõrandal istub.

Thunberg selgitas, et tema Baselist väljuma pidanud rongi reis tühistati ja seetõttu tuli tal sõita teiste rongidega ilma istekohata, vahendab RIA Novosti.

Ehkki kliimaaktivist rõhutas, et ta ei pea ülerahvastatud ronge probleemiks, vaid pigem "vastupidi – heaks märgiks, sest see tähendab, et rongireiside osas on suur nõudlus," tekitas aktivisti postitus suhtlusvõrgustikes vaidlusi. 

Erimeelsused tugevnesid võrgustike kasutajate seas pärast Deutsche Bahni Twitteri-säutse, kus aktivisti noomiti, et ta ei tänanud ettevõtte töötajaid enda teenindamise eest esimese klassi vagunis.

"Kallis Greta, aitäh, et sa võitluses kliimamuutuste vastu toetad raudteelasi. Meil on hea meel, et sa kasutasid pühapäeval meie rongireisi ICE74. Ja see on 100-protsendiliselt keskkonnasäästlik. Veel kenam oleks olnud, kui sa oleksid maininud ka seda, kui vilunult ja sõbralikult meie meeskond sinu eest hoolt kandis, kui sa rongi esimeses klassis istusid, " teatas Deutsche Bahn.

Seepeale hakkasid selle suhtlusvõrgustiku kasutajad süüdistama juba Thunbergi ennast silmakirjalikkuses, kuna ta foto postitamisel jätnud mainimata, et istekoht talle lõpuks siiski anti.

Hiljem avaldas ettevõte pressiteate ja täpsustas, et Thunberg sõitis ligi kaks tundi Kasselist Hamburgi esimeses klassis ja teda teenindati võrdväärselt kõigi teiste reisijatega.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et 16-aastane rootslanna Greta Thunberg saavutas pärast esinemist ÜRO kliimaalasel tippkohtumisel laialdase populaarsuse.

Teda peetakse koolinoorte ja üliõpilaste rahvusvahelise liikumise "Reede tuleviku nimel" (i.k. FridaysForFuture) asutajaks, milles osalejad korraldavad erinevaid keskkonda kahjustavate tegevuste vastaseid aktsioone.

Greta Thunberg pälvis rahvusvahelise laste rahupreemia, mida annab välja laste õiguste kaitsega tegelev organisatsioon KidsRights. Pidulik auhinnatseremoonia toimub rahvusvahelisel lastepäeval, 20. novembril Haagis.

Thunbergi ÜRO-s kõnet kommenteerides kahetses Venemaa president Vladimir Putin, et "keegi kasutab lapsi ja teismelisi oma huvides". Riigipea märkis, et ei jaga "üldist vaimustust Greta Thunbergi kõne üle".

Venemaa politoloog Pavel Šipilin leidis europarlamendi liikme avalduses kinnitust, et noorte kliimakaitse meeleavaldusi rahastati Greta Thunbergi projekti raames.

Lugege lisaks:

 

Teema:
Greta Thunberg — uus mõistatus (8)

Samal teemal

Greta Thunberg palub abi Atlandi ületamiseks
Tagid:
raudtee, Roheline Liikumine, kliimapoliitika, kliimalepe, Greta Thunberg

Peamised teemad