19:24 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Majandus
lühendatud link
10

Saksamaa LV majandusministeerium asus vastu USA eksterritoriaalsetele sanktsioonidele gaasijuhtme Nord Stream 2 rajamise suhtes.

TALLINN, 23. detsember — Sputnik. Saksamaa valitsus keeldub sellistest piirangumeetmetest, teatas ministeeriumi esindaja Ulrike Demmer RIA Novostile.

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova
© Sputnik / Максим Блинов

"Tahan juhtida teie tähelepanu Saksamaa LV valitsuse pressiteenistuse ja Saksamaa valitsuse ametliku esindaja asetäitja Ulrike Demmeri avaldusele. Tegemist on kogu valitsuse seisukohaga," teatas Saksamaa majandusministeerium esindaja.

USA rahandusministeerium on eelnevalt teatanud, et Ameerika Ühendriikide sanktsioonid gaasijuhtmete Nord Stream 2 ja Turkish Stream vastu on jõustunud.

Ettevõte Allseas, kes tegeleb gaasijuhtme paigaldamisega, peatas töö, oodates USA võimudelt selgitusi sanktsioonide kohaldamise kohta.

Vastuseks sellele kritiseeris Ulrike Demmer Washingtoni piirangumeetmeid.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, on Šveitsi ja Hollandi ühisettevõte Allseas, mis tegeles peaaegu kogu gaasijuhtme Nord Stream 2 avamere-paigaldusega, oma töö peatanud.

Töö seiskamise põhjustasid ameeriklaste sanktsioonid, mis on kirjas USA riigikaitse-eelarves.

"Riigikaitse eelarveassigneeringute seaduse (NDAA) vastuvõtmist eeldades peatas Allseas enneravalt oma töö gaasijuhtme Nord Stream-2 rajamisel," öeldakse ettevõtte avalduses.

Allseas teatas, et ootab USA võimudelt selgitusi sanktsioonide kohaldamise ja 30-päevase viivitusaja kohta.

Eelnevalt olid USA senaatorid Ted Cruz ja Ron Johnson ettevõtete hoiatanud, et sanktsioonide kehtestamise korral võidakse Allseas'i vara USA-s blokeerida, igasugused tehingud USA jurisdiktsioonis keelustatakse, ettevõte lõigatakse ära USA turust ning ettevõtte juhtidel keelatakse Ameerika Ühendriikidesse siseneda.

Lugege lisaks:

Tagid:
sanktsioonid, Nord Stream 2, USA, Saksamaa

Peamised teemad