05:54 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Majandus
lühendatud link
Nord Stream 2 (143)
0 0

Rahvusvahelise seireorganisatsiooni CIS-EMO tegevdirektor Stanislav Bõšok kommenteeris Berliini poolt Saksamaa meedias avaldatud meelekindlust Nord Stream 2 projekti osas.

TALLINN, 28. detsember — Sputnik. Saksamaa valitsus on kindel, et Nord Stream 2 saab USA sanktsioonidele vaatamata edukalt lõpule viidud, teatab saksa ajaleht Sueddeutsche Zeitung valitsusringkondadele viidates.

"Pealegi on tegemist ka katsega näidata, et Euroopal ja eelkõige Saksamaal on omaenese seisukoht ja ta ei ole kohustatud seilama USA kiiluvees," märkis ekspert raadio Sputnik saates.

Станислав Бышок - политический аналитик Международной мониторинговой организации СисЭмо (CIS-EMO)
© Foto : из архива автора
Rahvusvahelise seireorganisatsiooni CIS-EMO tegevdirektor Stanislav Bõšok

Ta lisas, et tegemist on Nord Stream 2 kuvandiga ja seda puudutav otsus saab ellu viidud. "Otsus Nord Stream 2 kohta on Saksamaa kui Euroopa olulisima riigi poolt vastu võetud, nii et see saab nii või teisiti ellu viidud," avaldas Stanistal Bõšok veendumust.

Ehkki, nagu rahvusvahelise seireorganisatsiooni CIS-EMO tegevdirektor Stanislav Bõšok nentis, ei osanud keegi oodata "sedavõrd järsku ja kiiret sanktsioonide kehtestamist ettevõtete vastu, kes Nord Stream 2 rajamisel äriasjadega tegelevad.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, oli Venemaa pärast USA Nord Stream 2 vastaste sanktsioonide kehtestamist sunnitud otsima oma osaluse projektis peatanud Šveitsi-Hollandi ühisettevõtte Allseas asemele alternatiivi.

Tööde peatamise põhjustas Ameerika Ühendriikide ähvardus sanktsioonidega, mis on USA riigikaitse eelarvesse sisse kirjutatud.

"Riigikaitse eelarveassigneeringute seaduse (NDAA) vastuvõtmist eeldades on Allseas oma töö gaasijuhtme Nord Stream 2 rajamisel peatanud," öeldakse ettevõtte avalduses.

Allseas on teatanud, et ootab USA võimudelt selgitusi sanktsioonide kohaldamise kohta.

Nord Stream 2 projekt näeb ette kaheharulise gaasijuhtme rajamist Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaani, läbilaskevõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas. Selle maksumus on 9,5 miljardit eurot.

Projekt Nord Stream

Oktoobri lõpul andis Taani loa gaasijuhtme paigaldamiseks oma mandrilavale Läänemeres. Enne seda oli projekt kooskõlastatud Saksamaa, Rootsi ja Soomega.

Ehituse vastu on Ukraina, kes kardab kaotada oma tulusid Venemaa gaasi transiidist, Euroopa Liidus oma veeldatud maagaasi reklaamiv USA ja mõne teised riigid, sealhulgas Poola, Leedu ja Läti.

Rahvusvahelise seireorganisatsiooni CIS-EMO tegevdirektori Stanislav Bõšoki venekeelset kommentaari saab kuulata siin:

Эксперт уверен в продолжении проекта "Северный поток – 2"

Lugege lisaks:

Teema:
Nord Stream 2 (143)

Samal teemal

Nord Stream 2
Tagid:
sanktsioonid, poliitika, majandus, gaas, Nord Stream 2

Peamised teemad