04:01 16. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1321
  • RUB75.9875
Olümpiaadi korraldas TÜ teaduskool.

Huvi vene klassikalise kirjanduse vastu

© Flickr / Anita
Haridus
lühendatud link
3110

Vene keele emakeelena olümpiaad kinnitas noorte huvi klassikalise kirjanduse vastu.

TALLINN, 9. märts — Sputnik. Esmaspäeval, 7. märtsil toimus Tartu ülikooli vene kirjanduse õppetooli juures vene keel emakeelena olümpiaadi lõppvoor. Olümpiaadi esikolmiku moodustasid Sofia Senitšenkova Narva Soldino gümnaasiumist, Nadežda Portjanko Narva keelelütseumist ja Jelizaveta Beresneva Tallinn Linnamäe Vene lütseumist, teatas TÜ pressiesindaja.

Võistluse oli kutsutud 26 õpilast eelvooru tulemuste põhjal. Olümpiaaditööna analüüsisid õpilased luule- ja proosatekste ning lahendasid testi.

Tänavune olümpiaad oli pühendatud tuntud vene luuletajate Fjodor Tjuttševi, Afanassi Feti, ja Nikolai Nekrassovi armastuslüürikale. Põhiliseks ülesandeks teksti analüüsi juures oli autori ning luuletuse peategelase teineteisest eristamine, ka luuletuse biograafilise kihistuse välja toomine.

„Oli väga huvitavaid ning andekaid töid, nagu alati, mõned neist isegi oleksid võinud konkureerida professionaalsete kirjandusteadlaste uurimustega," sõnas žürii esimees, Tartu ülikooli vene kirjanduse vanemteadur Lea Pild.

Olümpiaadi tulemused leiab lehelt Tartu ülikooli teaduskooli kodulehelt.

Peale olümpiaaditööd kohtusid õpilased Tartu ülikooli kohvikus slavistika osakonna õppejõudude ning doktorantidega. Lea Pildi sõnul olid õpilased agarad küsimusi küsima, sh kirjandusega seonduvaid. „Mõte sellest, et noori ei huvita enam klassikaline ilukirjandus, on müüt," ütles Pild.

Vene keel emakeelena olümpiaadi läbiviimist toetasid haridus- ja teadusministeerium ja Tartu ülikool. Olümpiaadi korraldas TÜ teaduskool.

 

 

Peamised teemad