05:50 24. Juuni 2018
Kuula otse
  • USD1.1648
  • RUB73.5314
TTÜ Mereakadeemia

Tehnikaülikool ootab tulevasi tudengeid avatud uste päevale

© Sputnik / Вадим Анцупов
Haridus
lühendatud link
1711

21. märtsil kell 10 algab Tallinna Tehnikaülikoolis (TTÜ) avatud uste päev, mille eesmärgiks on gümnasistidele tutvustada bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppe erialasid ning anda ülevaade, mida tegelikult tähendab ülikoolis õppimine

TALLINN, 19. märts — Sputnik. Avatud uste päeva erialamessil saab infot õppekavade-, teaduskondade- ja sisseastumistingimuste kohta. Ülikoolis saab õppida kas inseneri-, IT, majandus- või loodusteaduskonnas ning Eesti Mereakadeemias. Tehnikaülikoolis täiskoormusega eesti keeles õppimine on tasuta, edukatele tudengitele on palju stipendiume nii avalikust kui ka erasektorist.

Tehnikaülikool on põhjalikult uuendanud oma esimese astme õppekavasid, mida on kokku 35, õppekavu on uuendatud koostöös erialaliitude ning tööandjatega, et anda ülikooli lõpetajatele kaasaegne haridus ning parim positsioon tööturul, teatas TTÜ pressiteenistus. Uued ja laiapõhjalised õppekavad on paindlikud — õpingute alguses pööratakse rohkem tähelepanu üldistele teadmistele ning kitsam spetsialiseerumine toimub hiljem.

Enamikel erialadel on sisseastumiseks vajalik laia matemaatika riigieksami tulemus või Tehnikaülikooli enda matemaatikakatse tulemus, esimene võimalus teha matemaatikakatset on 1. aprillil. Samuti on sel suvel vastuvõtt paljudel erialadel lävendipõhine, st kõik lävendi ületajad saavad TTÜsse õppima. Kindlaksmääratud õppekohtade arvu sel aastal ei ole.

Avatud uste päeva töötubades, loengutes ning ringkäikudel saab teada, mida Tehnikaülikoolis õppimine praktiliselt tähendab. Töötubades saab näiteks ise programmeerida mobiilimängu ja panna kokku taskulampi, hinnata toidu kvaliteeti, vormida betooni ning arvutada betooni tugevust, proovida erinevate köögiviljade elektrilisi omadusi. Kõigi töötubadega saab tutvuda TTÜ veebis.

Ekskursioonid viivad gümnasiste TTÜ õppehoonetesse, ühiselamutuppa, palju arhitektuuriauhindu võitnud raamatukokku, Mektory majja ning spordihoonesse.

Tudengielu messil tutvustavad üliõpilased Tehnikaülikooli tudengiorganisatsioone.

Tagid:
avatud uste päev, Mereakadeemia, TTÜ, tudeng

Peamised teemad