10:38 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Haridus
lühendatud link
10330

Tallinna linnavalitsus moodustas Õpetajate Kodu eluasemekomisjoni ning kehtestas uue pedagoogidele mõeldud munitsipaalmaja eluruumide üürile andmise korra

TALLINN, 28. aprill — Sputnik. „Õpetajate Kodu rajamisega toetab Tallinna linn õpetajaid eluasemeprobleemide lahendamisel — sellel sügisel valmivas korterelamus asuvad eluruumid antakse üürile Tallinna linnas asuvas koolieelses lasteasutuses, põhikoolis, gümnaasiumis, huvikoolis või kutseõppeasutuses töötavale õpetajale," vahendab Raepress abilinnapea Eha Võrgu sõnu.

„Õpetajate Kodul saavad olema parimad energiatõhususe ja taastuvenergia lahendused, mis tagavad võimalikult madalad ülalpidamiskulud. Maja soklikorrusele ehitatakse lisaks panipaikadele ka ruumid lapsevankrite ja jalgrataste hoidmiseks ning mänguruum lastele. Uuslinna tänav on logistiliselt väga heas asukohas ning sobib seega ka teistes linnaosades töötavatele haridustöötajatele," sõnas Võrk.

Kooliõpetaja, illustratiivne foto
© Sputnik / Павел Комаров

Korteri taotlemise lisatingimuseks on, et taotleja enda või temaga koos ühist eluruumi kasutada soovivate isikute omandis ei ole Harju maakonnas asuvat eluruumi ega hooneühistu liikmesust, mis annab õiguse kasutada eluruumi. Eluruumi üürimise taotlusi hakkab Tallinna Linnavaraamet vastu võtma 15. maist.

Taotluse saab esitada eelistatult digitaalselt allkirjastatud elektroonilise dokumendina. Kui taotlust ei ole võimalik esitada elektrooniliselt, esitatakse see kirjalikult. Taotluse vormi kehtestab Tallinna Linnavaraamet ning see on kättesaadav alates 08.05.2017, lisaks on sellest kuupäevast sellel internetiaadressil kättesaadav ka kõik muu Õpetajate Kodu hoonet, kortereid ja taotlemist puudutav informatsioon.

Taotlus Õpetajate Kodus asuva eluruumi üürile saamiseks tuleb soovi korral esitada ka neil õpetajatel, kes on juba arvele võetud linnale vajaliku töötajana eluruumi taotlejana.

Uuslinna tn 3a kinnistule rajatavasse 75 korteriga elamusse on planeeritud 40 ühetoalist ning 35 kahetoalist korterit. Eluruumide üüri suurus on 5,21 eurot eluruumi üldpinna ühe ruutmeetri kohta ühes kalendrikuus.

Eluasemekomisjon lähtub eluruumi üürile andmise ettepaneku tegemisel taotleja töökoormusest, senistest elamistingimustest ja hariduskorralduslikest vajadusest. Eluruumi üürile andmise otsustab linnavalitsus, arvestades eluasemekomisjoni ettepanekut.

Komisjoni esimees on linnavara ja elamumajanduse valdkonda kureeriv abilinnapea ning aseesimees on haridusvaldkonda kureeriv abilinnapea. Lisaks kuuluvad komisjoni koosseisu Tallinna Haridusameti, Tallinna Linnavaraameti ja Tallinna Haridustöötajate Ametiühingu Liidu esindajad.

Õpetajate Kodu ehitamine on üks osa 2008. aastal alguse saanud Tallinna teisest elamuehitusprogrammist, mille raames on ehitatud elamispindasid noortele peredele, linna hallatavate asutuste töötajatele, päästjatele ja politseinikele ning arstidele ja õdedele.

Tagid:
munitsipaalmaja, õpetajad, taotlus, Õpetajate Kodu, Eha Võrk, Tallinn

Peamised teemad