17:48 19. Jaanuar 2018
Tallinn-1°C
Kuula otse
Lahemaa rahvuspark

Välisteadlased korrastavad Lahemaa rahvuspargi

© Sputnik / Вадим Анцупов
Haridus
lühendatud link
920

Kahepäevased talgud peetakse 9.-10. juunil Lahemaa rahvuspargis, kus puhastatakse võsast Muuksi linnamäe ja Hundikangrute kivikalmete ümbrust ning koristatakse Suurpeal asuva kunagise nõukogude sõjaväebaasi ümbrust

TALLINN, 2. juuni — Sputnik. Traditsioonilistele, juba neljandat korda toimuvatele heakorratalgutele on tulemas enam kui 30 Eestis töötavat välisteadlast 11 riigist, sh Iraanist, Kosovost, Gruusiast, Hispaaniast, Kasahstanist, Venemaalt, Soomest, Indiast ja Poolast. Oma panuse koristustöödesse annavad ka teadlaste pereliikmed.

Pärast tööd ootab talgulisi paadiretk Mohni saarele ning tutvumine Lahemaa vaatamisväärsustega mererannas, Võhmas, Ilumäel ja Palmse mõisas, teatas Keskkonnaamet.

Varasematel aastatel on käidud abis Põlvamaal asuvas Maarja külas ning korrastamas Pärnu ja Saaremaa rannaniite.

Kevadised talgud on välisteadlaste seas väga populaarsed, sest sellisel moel saavad nad panustada Eesti kogukonda, tunnetades ennast selle kogukonna osana, ning tundma õppida erinevaid Eesti paiku, kuhu muidu ei oskakski ehk minna.

Välisteadlaste koristustalguid korraldavad EURAXESSi Eesti võrgustik, Eesti Teadusagentuur ja Keskkonnaamet.

EURAXESS on Euroopa Komisjoni algatatud üleeuroopaline võrgustik, mis pakub tuge mobiilsetele teadlastele. Teadlasi nõustatakse praktilistes küsimustes, nagu viisad ja elamisload, maksusüsteemid, aga ka perega kolimisega seotud teemadel. Komisjoni tasandil hallatakse teadlaste töökuulutuse andmebaasi ning tegeletakse teadlaste õiguste kaitsega.

Tagid:
talgud, Keskkonnaamet, teadlane, Pärnu, Saaremaa, Lahemaa

Peamised teemad