19:52 16. Veebruar 2019
Kuula otse
  • USD1.1260
  • RUB75.0816
Abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on pilootprogrammi põhieesmargiks heal tasemel ainete õpetamine ning gümnasistide eesti keele taseme tõstmine lähiaastate jooksul.

Paindliku keele- ja aineõppe pilootprogramm

© Sputnik / Вадим Анцупов
Haridus
lühendatud link
2420

Tallinna Linnavalitsus otsustas esitada linnavolikogule otsuse eelnõu, mille kohaselt antakse kolmele pealinna koolile võimalus paindliku keele- ja aineõppe pilootprogrammi algatamiseks

TALLINN, 14. juuni — Sputnik. Selle raames saab pakkuda kvaliteetset aineõpet paindlikult valides õppekeelt ja kuue aasta jooksul tõsta gümnaasiumilõpetajate eesti keele oskus C1-tasemele, vahendas Raepress. 

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on lähiajal oodata kolme venekeelse kooli taotlust võimaldada neile erisust eesti keele õpetamisel gümnaasiumis
© Sputnik / Вадим Анцупов

Abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on pilootprogrammi põhieesmargiks heal tasemel ainete õpetamine ning gümnasistide eesti keele taseme tõstmine lähiaastate jooksul.

„Praegune haridus venekeelses gümnaasiumis annab eesti keele teadmisi B2 tasemel, mis ei ole piisav selleks, et jätkata haridusteed Eesti kõrgkoolides. Kolmes koolis läbiviidava pilootprojektiga soovime tõsta eesti keele taset nii, et ei langeks aineõpete kvaliteet. Soovime programmiga alustada juba selle aasta septembris," märkis Kõlvart.

Programmi raames koostavad koolid eesti keele õpet toetavate kooliväliste tegevuste kava, millega luuakse õpilastele võimalus eesti keele praktiliseks kasutamiseks.

Näiteks kavandatakse erinevaid õpilasvahetusi, keelekohvikuid, laagreid jms. Ühtlasi organiseeritakse tegevusi lapsevanematele, et kaasata neidki lapse keeloskuse arendamiseks: ühiselt arutatakse lapsevanemate rolli üle õppeprotsessi toetajana ning kodu ja kooli koostöö põhimõtteid teise keele intensiivõppes.

Õpilaste keelearengut testivad pidevalt koolid ise ning annavad vahetult tagasisidet nii keeleoskuse valdamisest kui selle arengust õpilastele, lapsevanematele kui ka õpetajatele. 

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart
© Sputnik / Вадим Анцупов

Toetust eesti keele õppeks saavad ka koolitöötajad, selleks töötavad koolid välja ka koolitamise kava.

Paindliku keele- ja aineõppe pilootprogrammis soovivad osaleda kolm kooli: Linnamäe Vene Lütseum, Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium ja Lasnamäe Gümnaasium. Programmi rakendamiseks oodatakse igale õppeasutusele riigipoolset toetust summas 250 000 eurot aastas.

Vastavalt põhikooli- ja gümnaasiumiseadusele on gümnaasiumi õppekeel eesti keel, mis tähendab, et riiklikes õppekavades määratud väikseimast lubatud õppe koormusest peab vähemalt 60 protsendi ulatuses toimuma õpe eesti keeles.

Keskerakonna juhitud valitsus valmis pehmendama praegu kehtivaid rangeid keelenõudeid venekeelsetele gümnaasiumitele, vahendas Sputnik Eesti juba möödunud aasta lõpus.

Tagid:
pilootprogramm, eesti keel, koolid, eelnõu, linnavalitsus, Mihhail Kõlvart, Tallinn

Peamised teemad