14:25 03. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0906
  • RUB85.8405
Haridus
lühendatud link
5110

Kolmapäevast saavad koolid taotleda toetust kaasaegse ja uuendusliku õppevara soetamiseks, et luua uusi ja uudseid õppimise ning õpetamise võimalusi

TALLINN, 28 juuni — Sputnik. Haridus- ja teadusministeeriumi e-teenuste osakonna asejuhataja Kristel Rillo rõhutas kaasaegse ja innovatsiooni toetava õpikeskkonna olulisust ning tehnoloogia rakendamise võimalusi õppetöös, teatas ministeerium.

„Koolid sooviksid kasutada uudseid lahendusi, kuid selleks vajalike tingimuste loomisel on takistuseks olnud ressursipuudus. Nüüd on riigil võimalus toetada koole ja nende pidajaid uudsete õppimisvõimaluste loomisel selleks vajaliku õppevara soetamise toetamise näol," lisas Kristel Rillo.

Taotlusvoorus toetatakse vähemalt kolme kooli koostöös kasutatava uuendusliku ja kaasaegse õppevara soetamist eelkõige loodus-ja täppisteaduste valdkonnas. Projekte oodatakse erinevates koostöövormides: põhikoolid, põhikoolid-kutsekoolid, põhikoolid-gümnaasiumid, gümnaasiumid.

Soetatav õppevara peab toetama riiklikus õppekavas seatud eesmärkide ja õpitulemuste saavutamist ning sealjuures omama koostoimet digitehnoloogiaga, aidates näha sellega kaasuvaid võimalusi kui ka arendades õpilaste digioskusi.

Projektiideed ning koolide vajadused võivad olla erinevat laadi, projektid võivad olla näiteks loodusainete õppimist toetava labori sisseseade või multimeediaõpet toetav õppevara. Oluline on sealjuures koolide omavahelise koostöö parendamine ja parimate praktikate jagamine.

Karjamaa gümnaasium. Illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Taotlusvoor „Kaasaegse ja uuendusliku õppevara ühiskasutuskorralduse toetamine" on avatud kuni 2. oktoobrini 2017 (kell 17.00). Taotleda saab toetust haridusasutuse pidaja, haridusasutus või selle huvides tegutsev mittetulundusühing või sihtasutus koostöös teiste haridusasutustega. 

Infopäevad taotlusvooru tutvustamiseks toimuvad Tartus (23.08) ja Tallinnas (24.08). Sihtasutus Innove poolt läbi viidava ja Euroopa Sotsiaalfondi poolt rahastatava taotlusvooru eelarve on 2 miljonit eurot ning koolidel omafinantseeringu kohustust ei ole, samas on ministeeriumil ootus, et parimate praktikate puhul tagab kool ja kooli pidaja tegevuse jätkumise ka projekti lõppedes.

Lisainfo taotlemise ja vooru tingimuste kohta sihtasutuse Innove kodulehelt.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamise raames saavad sel aastal esimese hooga uuendatud koolihoovid 15 kooli üle Eesti. Koolihoovide uuendamine toimub terve suvi, vahendas Sputnik Eesti suve alguses.

1. augustist 2017. a. hakkab kehtima koolikava toetus, mis asendab senist koolipuuvilja ja —köögivilja toetust ning koolipiimatoetust. Uue ühise koolikava toetuse eesmärk on edendada laste puu- ja köögivilja ning piima ja piimatoodete tarbimist ning soodustada tervislike toitumisharjumuste kujunemist.

Valitsuskabinet otsustas, et üldhariduskoolide õpilastele tugispetsialistide teenuse senisest parema kättesaadavuse ning kvaliteedi tagamiseks eraldab riik kohalikele omavalitsustele alates 2018. aastast lisarahana 6 miljoni eurot aastas, vahendas Sputnik Eesti kevadel.

Selle aasta sügisest tõuseb ka õpetajate miinimumpalk 1050 euroni ning realistlik on, et aasta lõpuks on õpetajate keskmine palk orienteeruvalt 1300 eurot, vahendas Sputnik Eesti haridus- ja teadusministeeriumi teadet.

Samal teemal

Eestikeelsed koolid ei ole vene laste vastuvõtmiseks valmis
Eesti koolid lähevad viiele vaheajale üle 2017/2018. õppeaastast
Koolid võivad saada õiguse õpilasi läbi otsida
Projektis „Kõik on digi" osales 50 kooli ja 50 külalisõpetajat
Koolides toimub külalistundide projekt „Kõik on digi"
Tagid:
õppevara, tehnoloogia, koolid, toetus, Haridus- ja teadusministeerium, Kristel Rillo, Eesti

Peamised teemad