04:47 23. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
Tallinna uus varjupaik

Tallinna uus loomade varjupaik saab aastaseks!

© Sputnik / Вадим Анцупов
Haridus
lühendatud link
47 0 0

Täna kell 14.00-19.00 oodatakse kõiki loomasõpru Tallinna uue loomade varjupaiga esimesele sünnipäevapeole Paljassaare teele. Muusikat teevad Marten Kuningas ning Johanna Randmann

TALLINN, 4. august — Sputnik. See on meelelahutuslik ja hariv kogupereüritus koos oma ala spetsialistidega kliinikutest, koertekoolidest; toimub heategevusloterii ning tordisöömine.

Muusikat teevad Marten Kuningas ning Johanna Randmann, päeva juhiks on Marko Tiidelepp. Oma tooted pakuvad või teenuseid esitlevad ning nõustavad Nutikas lemmik, NufNuf, PetCity, Loomade kiirabikliinik, Koertekool Sõprus, Royal Canin ning Varjupaikade MTÜ suursponsor Purina Eesti, vahendab portaal Pealinn.

"Esimese aasta on olnud õpetlik ja väga töine, sest üks kolmandik kõigist meie väljakutsetest tuli Tallinna linnast ning koju oleme saatnud 854 looma," ütleb Triinu Priks, seitset Eesti loomade varjupaika ühendava Varjupaikade MTÜ üldjuht.

Tallinna varjupaiga juhataja Eve Tobias lisab: "Meie tegevuse eesmärgiks on, et igal loomal oleks oma kodu, sestap ka niisugune avalik üritus varjupaiga tutvustamiseks. Paljud inimesed ei tea veel, et Tallinnast leitud loomadele pakub peavarju uus varjupaik, mis asub Paljassaare tee 85."

Õnnepilet: Moskva metroo nimelised vastsündinud kutsikad >>

Parim sünnipäevakingitus varjupaigale on korjanduskasti poetatud annetus, mille abil aidatakse varjupaigas sündnud üheksal kutsikal alustada iseseisvat elu. Kellel ei ole võimalik peol osaleda, saab varjupaika toetada viie euroga helistades annetustelefonil 900 7000.

Varjupaikade mittetulundusühing loodi 2007. aasta alguses. Varjupaikade MTÜsse on koondunud seitse kodutute loomade varjupaika üle Eesti: Läänemaa, Pärnu, Tallinn, Viljandi, Virumaa, Võru ja Valga. Suurima kodutute loomadega tegeleva organisatsioonina ollakse pühendunud oma piirkondade kahe- ja neljajalgsete kogukonnaliikmete abistamisele.

Tagid:
loomad, varjupaik, Tallinn

Peamised teemad

 • Venemaa žurnalistid kutsusid eestimaalasi üles endas ajakirjanikku avastama, illustreeriv foto

  Kuidas teha huvitav lugu heast inimesest, sattuda juhtivate Venemaa väljaannete või portaalide lehekülgedele, külastada tasuta Moskvat ja seejärel ükskõik millist paika ääretul Venemaal – kõike seda selgitasid Sputnik Eesti pressikeskuses Venemaa ajakirjanikud.

  45
 • Valitsusvälise organisatsiooni Valged Kiivrid liikmed

  USA, Kanada ja EL-i palvel evakueerisid Iisraeli sõjaväelased organisatsiooni "Valged Kiivrid" liikmed koos peredega Süüriast, teatas pühapäeval Iisraeli välisministeeriumi pressiesindaja Emmanuel Nahshon. Lääs võtab Bashar Assadi ees kiivri maha, arutleb raadio Sputnik autor.

  63
 • USA president Donald Trump ja Soome riigipea Sauli Niinistö

  Helsingis toimunud Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumine oli Eesti poliitikutele nii ebameeldiv, et esimest korda veerand sajandi jooksul julgesid nad avalikult tunnistada "vanema venna" praeguse poliitika täielikku sobimatust.

  66