21:53 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Tartu ülikooli lühikursus annab ülevaate e-valimiste olemusest

Tartu ülikooli lühikursus annab ülevaate e-valimiste olemusest

© Flickr / Tõnu Mauring
Haridus
lühendatud link
18910

Sellest sügisest algab globaalsel veebiõppeplatvormil Udemy Tartu ülikooli vanemteadurite loodud tasuta e-valimiste teemaline lühikursus

TALLINN, 9. september — Sputnik. Johan Skytte poliitikauuringute instituudi tehnoloogiauuringute vanemteadurid Kristjan Vassil ning Mihkel Solvak on platvormi jaoks koostanud pooleteisetunnise ingliskeelse loengu, mis kannab nime "Introduction to Internet Voting", teatas Tartu ülikool. Lühikursusel tuleb juttu e-valitsuse arengust, e-valijate eripäradest ning valijakäitumisest, samuti valimiste kulude ning valijausalduse aspektidest.

"See on suurepärane viis, millega panustada veebiõppe rahvusvahelisse kogukonda ning näidata õppuritele üle maailma, millist tüüpi teadust Tartu ülikool ning Skytte instituut teevad," sõnas kursuse üks loojatest, vanemteadur Mihkel Solvak.

"Lisaks, kui tuua konteksti ka Eestis kerkinud turvariskide küsimus, on seda olulisem, et huvilised nii Eestis kui ka välismaal mõistaksid hästi e-valimiste olemust ning toimimist. Süsteem, mis siin on muutunud täiesti tavaliseks hääletusviisiks kõigi valijagruppide hulgas, on mujal maailmas ainulaadne ning väärib tutvustamist."

Udemy kursus on lühikokkuvõte ülikooli 8-nädalasest tasuta e-kursusest "Diffusion and Impact of Internet Voting", mille on varasematel õppesessioonidel läbinud üle 500 inimese maailmas. Kursus on registreerimiseks avatud kodulehel. Sissejuhatav tasuta kursus avati Udemy keskkonnas registreerimiseks 7. septembril ning esimesel päeval registreeris end kuulajaks 256 osalejat 54 riigist.

"Meie lootus on, et lühikursuse Udemy keskkonnas läbinud inimesed leiavad tee ka rohkem süvitsi mineva ülikooli e-kursuseni, kus teemat juba põhjalikumalt lahkame," oli Solvak optimistlik.

Kursus on loodud Euroopa sotsiaalfondi programmi "Increasing Digital Literacy" ning Eesti Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi toetusel.

Tagid:
Udemy, e-valimised, ülikool, Tartu Ülikool

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  28
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  36
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  8