04:20 21. September 2017
Tallinn+ 9°C
Kuula otse
Tartu ülikooli lühikursus annab ülevaate e-valimiste olemusest

Tartu ülikooli lühikursus annab ülevaate e-valimiste olemusest

© Flickr / Tõnu Mauring
Haridus
lühendatud link
17910

Sellest sügisest algab globaalsel veebiõppeplatvormil Udemy Tartu ülikooli vanemteadurite loodud tasuta e-valimiste teemaline lühikursus

TALLINN, 9. september — Sputnik. Johan Skytte poliitikauuringute instituudi tehnoloogiauuringute vanemteadurid Kristjan Vassil ning Mihkel Solvak on platvormi jaoks koostanud pooleteisetunnise ingliskeelse loengu, mis kannab nime "Introduction to Internet Voting", teatas Tartu ülikool. Lühikursusel tuleb juttu e-valitsuse arengust, e-valijate eripäradest ning valijakäitumisest, samuti valimiste kulude ning valijausalduse aspektidest.

"See on suurepärane viis, millega panustada veebiõppe rahvusvahelisse kogukonda ning näidata õppuritele üle maailma, millist tüüpi teadust Tartu ülikool ning Skytte instituut teevad," sõnas kursuse üks loojatest, vanemteadur Mihkel Solvak.

"Lisaks, kui tuua konteksti ka Eestis kerkinud turvariskide küsimus, on seda olulisem, et huvilised nii Eestis kui ka välismaal mõistaksid hästi e-valimiste olemust ning toimimist. Süsteem, mis siin on muutunud täiesti tavaliseks hääletusviisiks kõigi valijagruppide hulgas, on mujal maailmas ainulaadne ning väärib tutvustamist."

Udemy kursus on lühikokkuvõte ülikooli 8-nädalasest tasuta e-kursusest "Diffusion and Impact of Internet Voting", mille on varasematel õppesessioonidel läbinud üle 500 inimese maailmas. Kursus on registreerimiseks avatud kodulehel. Sissejuhatav tasuta kursus avati Udemy keskkonnas registreerimiseks 7. septembril ning esimesel päeval registreeris end kuulajaks 256 osalejat 54 riigist.

"Meie lootus on, et lühikursuse Udemy keskkonnas läbinud inimesed leiavad tee ka rohkem süvitsi mineva ülikooli e-kursuseni, kus teemat juba põhjalikumalt lahkame," oli Solvak optimistlik.

Kursus on loodud Euroopa sotsiaalfondi programmi "Increasing Digital Literacy" ning Eesti Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi toetusel.

Tagid:
Udemy, e-valimised, ülikool, Tartu Ülikool

Peamised teemad

 • Sputniku videosillast osavõtjad

  Poliitikaeksperdid on veendunud, et ka pärast Venemaa sõjaväelaste väljaviimist Valgevene territooriumilt jätkavad lääne poliitikud neid ühisõppusi teravalt kritiseerima

  16
 • Trump otsustas ÜRO Ameerika sarnaseks muuta

  Kui Trump alles ehitas ÜRO hoone vastu oma Trump Towerit, oli see ilmselt viimane kord, kui ta sellele maailmaorganisatsioonile alt üles vaatas. Sellest ajast peale vaatab ta ÜRO-le vaid ülalt alla. Ja nüüd, kui ta kogu maailma "üles rivistada" tahab, on see täiesti tema moodi

  9
 • Rein Müllerson

  Rahvusvahelise meediaklubi Formaat A3 kutsel Krimmi külastanud Tallinna Õigusinstituudi direktor, õigusteaduste doktor professor Rein Müllerson rääkis oma visioonist tänase maailma poliitilise olukorra suhtes.

  37