20:25 23. Juuli 2018
Kuula otse
  • USD1.1716
  • RUB73.9197
Eesti õpilased panustavad keskkonnaprobleemidele lahenduse otsimisega teadusesse, illustratiivne foto

Eesti õpilased panustavad teadusesse

© Sputnik / Павел Лисицын
Haridus
lühendatud link
1110

15.-16. septembril toimub Palupera Põhikoolis Globe keskkonnaproblemaatika teemalise uurimistööde konkursi lõppkonverents, kus õpilased tutvustavad konkursile esitatud uurimistöid

TALLINN, 11. september — Sputnik. "Konkursile esitatud tööd annavad olulise sisendi vastavasse teadusvaldkonda," märkis Haridus- ja teadusministeeriumi üldharidusosakonna peaekspert Imbi Henno ja lisas, et "õpilased on iseseisvalt märkimisväärselt palju andmeid kogunud ning hea meel on näha, et neid osatakse hästi seostada ka teiste valdkondadega."

Mais lõppenud konkursile esitati 27 tööd üheteistkümnest koolist, kus muuhulgas uuriti ka mereprügi Saaremaa randades ja inimeste teadlikkust mereprügist, Narva ja Narva-Jõesuu õhu kvaliteeti ja selle orgaaniliste hõljuvainete sisaldust ning radioaktiivse radooni taset Saare maakonna elamute siseõhus.

Tallinnas arutatakse maavarade säästliku kasutamise üle >>

GLOBE on ülemaailmne koolinoorte keskkonna-alane programm, kus Eesti osaleb alates 1996. aastast. Programmi raames koguvad erinevaid keskkonna-alaseid andmeid (atmosfääri, fenoloogia, maakatte jms kohta), mis edastatakse GLOBE andmebaasi, mida saavad kasutada nii teadlased, õpilased kui ka teised huvilised. Koostöös GLOBE programmiga Eestis on alates 1999. aastast korraldatud üleriigilisi õpilaste uurimistööde konkursse.

Konverentsile registreerimine ja ajakava on leitav siit.

Konverentsil esitatavad uurimistööd >>

Tagid:
panus, teadus, keskkond, GLOBE, Haridus- ja teadusministeerium, Eesti

Peamised teemad