17:02 08. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0885
  • RUB82.5675
Haridus
lühendatud link
26 0 0

Esmaspäeval Tallinnas toimuval EL kutsehariduse juhtide kohtumisel võetakse fookusesse kutsehariduse ja oskuste tulevik Euroopas

TALLINN, 9. oktoober — Sputnik. See teema on üheks peamiseks aruteluteemaks Euroopa Liidu haridusministrite kohtumisel Brüsselis 20. novembril, teatab Haridus- ja teadusministeerium. Kohtumist juhib Haridus- ja teadusministeeriumi kutsehariduse osakonna juhataja Helen Põllo, kelle sõnul täna algaval kohtumisel keskendutakse eelkõige sellele, kuidas tuleviku töö ja oskused mõjutavad töökohapõhise õppe ja praktikakorraldusega seotud küsimusi.

Uutmoodi töötamine >>

"Kogu kutseõppes on võtmetähtsusega õpetajate ja juhendajate oskused ning teadmised. Kuidas aga muutuvad õpetajate ja juhendajate roll ja kohustused tööstuse digitaliseerimise, innovatsiooni ja uute oskuste valguses, on paljude riikide jaoks muutumas kutsehariduse kriitiliseks võtmeküsimusteks," sõnas Põllo.

Paaripäevane koosviibimine Eestis annab kutsehariduse juhtidele võimaluse jagada parimaid praktikaid, külastada Eesti kutsekoole kui arutada koos Euroopa ettevõtete ja ametiühingute katusorganisatsioonidega tulevikutrendide ja 2020+ visioonide üle.

Töötajad eelistavad paindlikku tööaega ja kaugtööd >>

Kutsehariduse peadirektorite kohtumine toimub Tallinnas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames. Haridusvaldkonnas keskendub Eesti eesistujana õppe nüüdisajastamisele kõigil haridustasemetel ning hariduse ja töömaailma seostele.

Eesti eesistumise hariduse, teaduse ja noortevaldkonna prioriteetide ja ürituste kohta saab täpsemalt lugeda siit.

Tagid:
töö, tulevik, haridus, kutseharidus, Haridus- ja teadusministeerium, EL, Tallinn

Peamised teemad