03:41 23. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Haridus
lühendatud link
4020

Täiskasvanud õppija nädalal on fookuses elukestev õppimine ja enesetäiendamine, mis on inimese ja ühiskonna arengu põhiline eeldus toimetulekuks muutuvas maailmas

TALLINN, 19. oktoober — Sputnik. Neljapäeval, 19. oktoobril kell 12 algab XX täiskasvanud õppija nädal "Õppimine seob põlvkondi" Tartus, Eesti Rahva Muuseumis toimuva tunnustusüritusega, kus kuulutatakse välja aasta õppija, aasta koolitaja, kõige koolitussõbralikum organisatsioon ning raamatukogu, teatab Haridus- ja teadusministeerium.

Tööl käivad inimesed saavad oma oskusi täiendada töötukassa toel >>

Eksam. Illustratiivne foto
© Sputnik / Кирилл Каллиников

"Täna on täiskasvanuna õppimine paljude inimeste töö- ja eraelu lahutamatu osa," ütles ministeeriumi asekantsler Mart Laidmets. "Täiskasvanuna õppides täiustavad õppijad oma seniseid teadmisi ja oskusi ning parandavad seeläbi oma elukvaliteeti."

Täiskasvanud õppija nädala jooksul toimub üle Eesti arvukaid täiskasvanuharidust populariseerivaid ning õppimisvõimalusi tutvustavaid üritusi, kus erinevate põlvkondade esindajad saavad üksteiselt õppida ning erinevates tegemistes kaasa lüüa.

Oma oskuste hindamiseks >>

Nädala lõpetab 26. oktoobril algusega kell 11 Tallinnas hotellis Euroopa täiskasvanuhariduse foorum, mille teemaks on erinevate põlvkondade õpetamine ja õppimine.

Täiskasvanud õppija nädalat korraldavad Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioon Andras ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Möödunud aastal võttis täiskasvanud õppija nädala sündmustest osa üle 9000 inimese.

Teave maakondlike ürituste kohta >>

Haridus- ja teadusministeerium kutsub tunnustama täiskasvanud õppijaid, täiskasvanute koolitajaid, õpitegusid, koolitussõbralikke organisatsioone ja raamatukogusid. Kandidaate on kõigil võimalik esitada 15. maini.

Täiskavanud õppija nädala avaüritusel, 19. oktoobril kuulutatakse välja kõikide kategooriate silmapaistvamad laureaadid.

Oktoobris toimuv täiskasvanud õppija nädal on saanud traditsiooniliseks üle-eestiliseks täiskasvanuharidust populariseerivaks ja õppimisvõimalusi tutvustavaks ürituseks.

Tagid:
õppija, täiskasvanu, õppimine, haridus, Eesti rahva muuseum, Eesti, Tartu

Peamised teemad