18:11 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Haridus
lühendatud link
7010

Üks maailma parimaid IT-kõrgkoole avab matemaatilkast ja informaatikast huvitatud gümnaasiumiõpilastele mitmete võimaluste akna

TALLINN, 26. november — Sputnik. Peterbu riiklik infotehnoloogia, mehaanika ja optika uurimisinstituut ITMO kutsub Eesti koolinoori rahvusvahelisest matemaatika ja informaatika olümpiaadist osa võtma. Nõnda teatas Venemaa Föderatsiooni Eesti suursaatkonna pressiteenistus, märkides, et võitjad ja auhinnavõitjad saavad võimaluse tasuta õpinguteks ükskõik millises Venemaa tehniliste erialade kõrgkoolis, juhul kui matemaatika või informaatika osutub erialaseks põhiaineks.

Аndrei Korobeinik: e-riik vajab kaasajastamist>>

Olümpiaad kulgeb kahes etapis: esimene valikuvoor toimub veebipõhiselt kaugtöö vormis käesoleva aasta 20. novembristkuni 2018. aasta 15. jaanuarini.

Seejärel leiab aset lõppvoor, mis toimub samuti veebi teel koos osavõtja identifitseerimisega: 25. jaanuaril 2018. aastal matemaatikas ja 26. jaanuaril 2018. aastal informaatikas.

Olümpiaadist osavõtuks registreerimine on avatud käesoleva aasta 4. detsembrini sellel lingil.

Olümpiaadist osavõtjate paremaks ettevalmistamiseks on ITMO ülikool käivitanud matemaatika ja informaatika alal koolituskursused, kus on saab tutvuda möödunud aasta olümpiaadiülesannete ja nende lahendustega. Kursused on avatud kuni käesoleva aasta 4. detsembrini ning kättesaadavad olümpiaadi kodulehel way.ifmo.ru.

Peterbuti ITMO ülikool kannab mitteametlikult mailma olulisimate IT-korporatsioonide, sealhulgas Google´i ja Yandex´i kaadrite sepikoja nimetust. Tema üliõpilased ja lõpetajad on rahvusvahelisel tööturul kõrgelt hinnatud. See on Venemaa parim kõrgkool info- ja footontehnoloogia valdkonnas.

Ta kuulub maailmas saja parima IT-kõrgkooli hulka, olles THE reitingutabelis arvutiteaduse valdkonnas (Computer Science) 76. kohal.

Eesti peatab ligi 760 000 ID-kaardi sertifikaadid>>

Käesoleva aasta mais tulid Peterburo ITMO ülikooli üliõpilased seitsmendat korda ACM ICPC (International Collegiate Programming Contest, nagu rahvusvahelist üliõpilaste programmeerimisolümpiaadi nimetatakse) programmeerimise maailmameistrivõistluste võitjaks.

Tänavu augustis pälvis ITMO ülikooli magistrant Gennadi Korotkevitš neljandat korda järjest võidukoha Dublinis peetud rahvusvahelistel programmeerimisvõistlustel Google Code Jam. See oli vastavate võistluste uueks rekordiks.

Ülikoolis õpib 1500 üliõpilast 71 riigist.

Tagid:
ITMO, ülikool, saatkond, Andrei Korobeinik, Peterburi, Venemaa

Peamised teemad