05:23 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Haridus
lühendatud link
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
3010

Teispäeval ja kolmapäeval kogunevad koolijuhid, õpetajad ja hariduseksperdid Tartusse konverentsile "Heaolust õpihuvini", et arutada kooliga rahulolu ja õpihuviga seotud küsimusi

TALLINN, 5. detsember — Sputnik. Konverentsil uuritakse, millised õpilase, õpetaja, koolijuhi ja kogukonna oskused, teadmised, suhted ja rollid aitavad kooliperel kasvada uudishimulikuks ja ennastjuhtivaks. Kõnelevad hariduseksperdid Eestist ja välismaalt, tutvustatakse nii värskemaid uuringuid kui ka uusi haridusalgatusi ja valdkonna parimaid praktikaid, teatab Haridus- ja teadusministeerium.

Õpetajate töötasu alamäär tõuseb 1150 euroni, illustratiivne foto
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Psühhoterapeut: vilets mälu on lapse puhul parandatav >>

Esinevad PISA uuringute koordinaator Tue Halgreen (OECD), koolirahuolu uuringute eestvedaja Aune Valk (Haridus- ja Teadusministeerium), keelekümbluskooli õpetaja Sandra Anon (Haabersti Vene Gümnaasium), hariduspsühholoog Grete Arro (Tallinna Ülikool) ja paljud teised.

Üld- ja kutsehariduse asekantsleri Mart Laidmetsa sõnul on konverentsi teema jätkuks eelmisel aastal toimunud algatuse Huvitav Kool konverentsile, mis keskendus õppimist soodustava füüsilise õpikeskkonna kujundamisele. Samuti mõistame järjest suurenevat vajadust mõelda õpitulemuste kõrval ka õpetaja ja õppija heaolule koolis.

Suur aitäh kõikidele õpetajatele! >>

"Meie põhiharidus on tulemuste poolest selgelt maailma tipus, kuid tahame, et uute teadmiste ja oskuste poole püüeldes tunneks iga õpilane ja õpetaja end koolis ka emotsionaalselt turvaliselt. Mida usalduslikumad on suhted koolis, seda kõrgem on õpilastemotivatsioon pingutada ja edasi püüelda. Õpilaste heaolu sõltub omakorda paljuski õpetajate rahulolust. " rääkis Laidmets.

Õpetajate päeval avatakse Õpetajate Kodu, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Välishindamisosakonna juhataja Kristin Hollo lisas, et konverentsi eesmärgiks on ka koostöö soodustamine haridussüsteemi eri osapoolte vahel. "Toome kokku haridusvaldkonna teoreetikud ja praktikud ning loome seega viljaka pinna uute ideede ja algatuste sünniks, mis aitavad haridussüsteemil ühiskonna ootustele vastata," selgitas Hollo.

OECD: Eesti õpetajaskond vananeb >>

Konverents kuulub EV100 programmi. Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul pööratakse konverentsil pilk nii minevikku kui ka tulevikku. Ilmestamaks haridusuuenduse ajalugu Eestis, kasutatakse konverentsil sajanditaguste haridusteadlaste tsitaate. Konverentsi lõpus arutletakse, mida võiksid järgnevad sada aastat Eesti hariduses endaga kaasa tuua.

Konverents toimub VSpa konverentsikeskuses (Riia 2). Vaata konverentsi kava ja jälgi live-blogi.

Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
Tagid:
kool, heaolu, õpilased, õpetajad, haridus, konverents, Haridus- ja teadusministeerium, Eesti, Tartu

Peamised teemad