08:01 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Haridus
lühendatud link
4310

Esmaspäeval riigikogus arupärimistele vastates rõhutas haridus- ja teadusminister Mailis Reps, et õigekirja hindamine on eesti keele riigieksami lahutamatu osa

TALLINN, 18. detsember — Sputnik. Minister Reps märkis, et õigekirja hindamine on eesti keele riigieksami lahutamatu osa, seda nii funktsionaalse lugemis- kui kirjutamisoskuse hindamisel, edastas Haridus- ja Teadusministeerium.

Riigieksamite tulemused näitavad stabiilsust >>

"Õigekirja hindamisest eesti keele riigieksamil ei loobuta. Me kindlasti ei saa toetada eksami muutmist sellisel kujul," sõnas Reps.

Ta lisas: "Haridus- ja Teadusministeerium teeb kõik selleks, et ilusas eesti keeles õigesti kirjutamist väärtustada ja edendada noorte head emakeeleoskust."

Riigieksamitele registreerus 10 437 õpilast >>

Reedel kohtusid ka Haridus- ja Teadusministeeriumi ja SA Innove esindajad Eesti Emakeeleõpetajate Seltsiga. Ministeerium kinnitas, et on seltsiga samal arvamusel, et emakeele eksamil kirjapandu keelelist õigsust tuleb hinnata kõikides eksami osades ning emakeeleõpetajaid tuleb senisest enam kaasata eksami väljatöötamisse.

Vähene eesti keele oskus piirab tööalast arengut >>

Avalikkuses on tekitanud küsimusi 2018. aasta eesti keele riigieksamit ettevalmistava komisjoni otsus muuta hindamisjuhendit. Muudatus sai alguse keeleekspertide ettepanekust hinnata lugemisülesannete vastuseid nii, et õigekirjavigade eest punkte maha ei arvata. Haridus- ja Teadusministeerium seda otsust ei toeta.

Tagid:
haridus, õigekiri, riigieksam, eesti keel, Haridus- ja teadusministeerium, Mailis Reps, Tallinn, Eesti

Peamised teemad