17:39 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Haridus
lühendatud link
10003

Laupäeval suri ootamatult, vaid 64-aastasena Tartu Ülikooli rektor Volli Kalm

TALLINN, 23. detsember — Sputnik. Seda kinnitas ERR-ile Tartu Ülikooli kommunikatsioonijuht Kristina Kurm. Kalmu tabas Otepääl suusatades terviserike ja ta kukkus kokku.

Volli Kalm sündis 10. veebruaril 1953. aastal Vändras. Ta lõpetas 1976. aastal Tartu Ülikooli geoloogia eriala.

1984. aastal kaitses Kalm geoloogiakandidaadi kraadi tööga "Formation, composition and usage of glaciofluvial deposits in Estonia". 1988 – 1989 oli ta järeldoktorantuuris Alberta ülikooli geoloogiaosakonnas.

2007. aastal kandideeris Kalm kahel korral Tartu Ülikooli rektoriks, ent esimesel korral jäi rektor valimata, teistel valimistel edestas teda Alar Karis. 31. mail 2012 valiti Kalm Tartu Ülikooli rektoriks, valimistel edestas ta Mart Ustavit ja Toivo Maimetsa.

Kalm on avaldanud uurimusi Eesti liustikusette litoloogia ja stratigraafia, savide ja arheoloogilise keraamika mineraloogia ning Baltikumi, Skandinaavia ja Andide jäätumise paleogeograafia alalt.

Volli Kalmu on autasustatud 2005. aastal Valgetähe IV klassi teenetemärgiga. 

TÜ rektoriks valiti tagasi professor Volli Kalm >>

Haridus- ja Teadusministeerium avaldas sügavat kaastunnet Volli Kalmu perekonnale, lähedastele ning kogu ülikooliperele.

„Jõululaupäeva eelset päeva varjutas kurb sündmus. Ootamatult lahkus meie riigi üks olulisemaid haridustegelasi. Mees, kelles oli palju tarkust ja väge," sõnas haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Minister tuletas meelde, et enne Tartu Ülikooli rektoriks saamist oli Volli Kalm väga lähedalt seotud Haridus- ja Teadusministeeriumiga, ta oli Eesti Teadusagentuuri rajaja ja esimene juht. "Jääme teda meenutama ja tema teod on eeskujuks paljudele," seisab ministeeriumi teates.

President Kersti Kaljulaid kirjutas oma Facebooki seinale südamliku järelhüüde. "Kallis Volli, kuidas siis nii? Nüüd, enne jõule? Uue rektoriaja esimesel aastal? Panen minagi piparkoogid ahju, maja on jõululõhna täis. Istun Sulle neid viimaseid ridu kirjutama. Kirjeldamatult kurb on," seisab postituses.

 

Tagid:
rektor, surmapäev, haridus, , Volli Kalm, Eesti, Tartu

Peamised teemad