13:46 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Haridus
lühendatud link
3020

Eesti arengukoostööprogrammi raames viibib pühapäevast kuni eeloleva neljapäevani Eestis õpivisiidil rühm Ukraina õpetajaid ja lasteaednikke, et osa siinseid lahendusi ka Lvivis rakendada

TALLINN, 13. jaanuar — Sputnik. Eestit külastavad haridustöötajaid tulevad Lvivi linnast ja seda ümbritsevast oblastist. Projekt ise kannab nimetust "SCALE – jätkusuutlikkus ja kriisiohjamine aktiivõppe ja keskkonnateadlikkuse abil" ning selle raames on Eesti koolide ja lasteaedadega tutvunud juba kolm rühma. Saadud kogemuste järel on muudetud ka sealsete haridusasutuste töökorraldust, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Tartu jagab ukrainlastele jäätmemajanduse ja kaasamiskogemusi
© Фото : Алексей Серов

Ukraina ei saa Euroopalt enam suurt raha, tööd ega sõjalist abi >>

Seekord keskendutakse Tallinna perekeskuse töötajate abiga kriisiohjamisele ja Eesti haridusasutustes rakendatud tugisüsteemile. Lisaks perekeskuse ekspertide läbiviidud seminaril osalemisele vaadeldakse ajalootundi Kadrioru Saksa gümnaasiumis, tutvutakse digiõppega Tallinna Pelgulinna gümnaasiumis ning ülemaailmses rohelise kooli programmis osalevate Tallinna Sikupilli lasteaia ja Tallinna Arbu lasteaia õppetööga.

"SCALE – jätkusuutlikkus ja kriisiohjamine aktiivõppe ja keskkonnateadlikkuse abil" keskendub Lvivi ning samanimelise oblasti 38 lasteaia ja kooli keskkonnaharidustegevuse edendamisele ja turvalise õpikeskkonna loomisele.

Tööandja Ukraina võõrtöölistest: ei iialgi enam >>

Samuti kriisipingete leevendamise metoodika tutvustamisele lastevanematele, õpetajatele ja haridusametnikele. Kahe aasta jooksul toimub neli haridustöötajate ja lastevanemate õpivisiiti, kokku tutvub Eesti haridusasutuste hea kogemusega 50 inimes.

Eurosaadik soovitas Saakašvilile võidelda Baltikumi mittekodanike õiguste eest >>

Eesti eksperdid viivad Lvivis läbi koolitusi haridusametnikele, haridusasutuste juhtidele ja õpetajatele. Projekti juhib MTÜ Koolitus- ja Nõustamiskeskus Hared, seda finantseerib välisministeerium Eesti arengukoostöö programmi kaudu.

Sel suvel Eestis õppereisil viibinud Ukraina kodanikuühenduste esindajad tutvusid Tartu jäätmemajanduse ja kaasamiskogemustega, vahendas Sputnik Eesti.

Ligi 30 keskkonna- ja kogukonnatemaatikaga tegeleva ühenduse esindajat tutvusid Eestis kodanikuühiskonna toimimise ja siinsete kogukondlike tegevustega.

Tartu Loodusmajas toimunud kohtumisel tutvustati Ukraina külalistele Tartu jäätmemajanduse korraldust ning seejärel külastati Tartu jäätmejaama.

Järgmisel päeval said ukrainlased ülevaate Tartu nutika linnaosa (SmartEnCity) projektist ning Tartu kaasavast eelarvest ja elanike kaasamisest linna üldplaneeringu protsessis.

Eesti kaitseväelased võtavad osa Ukraina iseseisvuspäeva paraadist >>

Ukraina kodanikuühenduste esindajate õppereis Eestisse toimus rahvusvahelise energeetikateemalise projekti raames, mida rahastas Norra keskkonnaministeerium.

Tagid:
õppevisiit, õpetajad, haridus, lasteaiad, koolid, Ukraina, Eesti

Peamised teemad