21:56 05. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Haridus
lühendatud link
1810

Haridus- ja Teadusministeerium on kuulutanud välja konkursi 2017. aasta parima keeleteo selgitamiseks, kandidaate saab esitada kuni 21. jaanuarini

TALLINN, 15. jaanuar — Sputnik. Aasta keeleteo konkursi eesmärk on tunnustada tegusid, mis tõstavad eesti keele tuntust ja mainet, väärtustavad eesti keele õpetamist, õppimist ja oskamist, soodustavad eesti keele kasutamist ja staatuse kindlustamist ning edendavad eesti keele talletamist ja uurimis, teatab ministeerium.

Projekt toob eesti keeleteaduse koolidesse >>

Aasta parima keeleteo kandidaate saab esitada ministeeriumi kodulehel, e-posti aadressil keeletegu@hm.ee või posti teel (aadressil Haridus- ja Teadusministeerium, Munga 18, Tartu 50088, märksõna "Keeletegu").

Kandidaatide esitamisel e-posti või posti teel tuleb järgida ministeeriumi kodulehel olevat esitusvormi ja teatada:

1) keeleteo nimetus,

2) keeleteo tegija/tegijad ja tema/nende kontaktandmed, töörühma puhul juhi ja liikmete nimed ning juhi kontaktandmed,

3) keeleteo kirjeldus seostatuna konkursi eesmärgiga (500‒1000 tähemärki),

4) esitaja nimi, e-aadress ja/või telefoninumber.

E-etteütlust kirjutas rekordarv inimesi >>

Aasta keeleteo konkursil antakse välja kaks auhinda: peaauhind ja rahvaauhind. Peaauhinna saaja valivad taasiseseisvunud Eesti haridus- ja teadusministrid, rahvaauhind selgitatakse välja avaliku hääletusega veebruaris. Laureaadid selguvad märtsis.

Keeleteoauhinna statuut ja senised laureaadid on siin.

Detsembris riigikogus arupärimistele vastates rõhutas haridus- ja teadusminister Mailis Reps, et õigekirja hindamine on eesti keele riigieksami lahutamatu osa, vahendas Sputnik Eesti möödunud aasta lõpus.

Minister Reps märkis, et õigekirja hindamine on eesti keele riigieksami lahutamatu osa, seda nii funktsionaalse lugemis- kui kirjutamisoskuse hindamisel.

Esilinastub dokumentaalfilm Krasnaja Poljana eestlastest >>

"Õigekirja hindamisest eesti keele riigieksamil ei loobuta. Me kindlasti ei saa toetada eksami muutmist sellisel kujul," sõnas Reps.

Ta lisas: "Haridus- ja Teadusministeerium teeb kõik selleks, et ilusas eesti keeles õigesti kirjutamist väärtustada ja edendada noorte head emakeeleoskust."

Tagid:
auhind, konkurss, teos, eesti keel, Haridus- ja teadusministeerium, Eesti

Peamised teemad