13:52 18. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1108
  • RUB68.2495
Haridus
lühendatud link
14 0 0

SEB Heategevusfond annab 2018. aastal välja õppestipendiume summas 50 000 eurot

TALLINN, 21. jaanuar — Sputnik. Õppestipendiumi saavad taotleda eestkoste-, hooldus-, turva- või asenduskodudes elavad noored. Stipendiumile on oodatud kandideerima ka noored emad ja isad.

Stipendium on mõeldud:
• õppemaksu tasumiseks,
• õppevahendite soetamiseks ja/või
• igakuiseks isemajandamiseks,
• lasteaia (lastehoiu) maksu tasumiseks (noore lapsevanema stipendium).

Tartu ülikooli talveülikool ootab end täiendama>>

SEB Heategevusfondi projektijuht Merike Villard toob SEB viimastest noorte uuringust välja, et üle 80% 18-25. aastastest noortest peavad oma rahaasjades nõu vanemate ja sugulastega, alla 10% arutavad oma rahalisi otsuseid läbi sõpradega ja ainult 1% õpetajatega.

"SEB iga-aastased noorte uuringute tulemused näitavad järjepidevalt, et pere roll noore finantsilises hakkamasaamises ei piirdu ainult rahalise toetusega, vaid ka teadmiste — ja oskuste jagamisega rahaliste otsuste tegemise vallas. Meie stipendiaadid on oma tagasisides märkinud, et lisaks sellele, et fondi rahaline toetus annab neile juurde motivatsiooni ja usku enesesse, on väga oluline fondipoolne toetus rahatarkuse omandamisel ja teadlike finantsotsuste langetamise soodustamises."

Stipendiumitaotlusi saab esitada kaks korda aastas ning programmist osavõtt on paljudele asendushooldusel olevatele noortele ja noortele emadele ning isadele suureks toeks haridustee alustamisel või jätkamisel. Nii kevadises kui sügiseses stipendiumiprogrammis saavad noored stipendiaadid täiendavat õpet rahatarkuse ja tulevase tööelu osas.

Õppestipendiumile võivad kandideerida kõik kuni 26-aastased eestkosteperes, hooldusperes, turva- või asenduskodus elanud või elavad noored, kellel on soov alustada või jätkata oma haridusteed, õppides täiskoormusega kutseõppeasutuses või kõrgkoolis.

Stipendiumi saavad taotleda ka noored emad ja isad, kes on lapsevanemaks saanud enne 19. eluaastat ja on stipendiumi taotlemise ajal alla 26-aastased ning soovivad alustada või jätkata oma haridusteed, õppides täiskoormusega põhikoolis, gümnaasiumis, kutseõppeasutuses või kõrgkoolis.

Taotlusi saab esitada kuni 2. veebruarini.

Stipendiume rahastatakse fondi laekunud annetustest ja fondi varade investeerimise tulemusel teenitud tulust.

Tagid:
stipendium, MTÜ SEB Heategevusfond, SEB

Peamised teemad