00:00 26. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0910
  • RUB78.2874
Haridus
lühendatud link
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
1910

Haridus- ja Teadusministeerium kuulutas ettevõtlusõppe programmi raames välja õppurite ettevõtlikkuskonkursi Edu ja Tegu

TALLINN, 30. jaanuar — Sputnik. Konkursile on oodatud 7-26-aastaste noorte algatatud ettevõtlike tegude kirjeldused koos foto- ja videomaterjaliga, teatab ministeerium. Ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu juht Kristi Ploom märkis, et õppurite ettevõtlikkuse arendamine ja ettevõtluse õpetamine on Eesti veel paremaks muutmisel võtmeküsimus.

100 aastat Eesti Vabariiki >>

"Konkursiga soodustame õpilaste initsiatiivi ja õhutame rohkem koostööd tegema," ütles Ploom. "Eesti Vabariigile tehakse sellel aastal palju kingitusi. Ka konkursil osalejate teod võivad anda oma panuse ning viia tulemusteni, mis annavad põhjust rõõmustada järgmised sada aastat."

EV100 Tallinna kava fookuses on lapsed ja noored
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ettevõtlikke tegusid saab esitada konkursile kahes kategoorias: äriline tegu, mille tulemusena valmib toode või teenus ning sotsiaalne tegu, mis aitab lahendada näiteks mõnda kogukondlikku probleemi. Mõlema kategooria puhul on oluline, et tegu oleks uudne, oluline ja eluline ning pakuks leidlikke ja nutikaid lahendusi. Võistlustulle ei astu ideed, vaid teod, see tähendab, et ideed peavad olema esitamise ajaks osaliselt või täielikult ellu viidud.

Hindamine toimub kolmes vanuserühmas: 7-10-aastased, 11-15-aastased ja 16-26-aastased. Osaleda võib ka üksi, ent meeskonnatöö eest saab lisapunkte, sest suuremate tegude tegemiseks on üldjuhul vaja rohkem abikäsi ning tiimitöös tekkiv sünergia aitab lastel ja noortel tegusid paremini ellu viia. Žürii hindab teo olulisust, läbimõeldust ja teostust, uuenduslikkust ja potentsiaali tulevikus ning tegijate meeskonnatööd.

Konkursitööde esitamise tähtaeg on 14. september.

Maailmakoristus on Eesti suurim juubelikingitus maailmale >>

Tööde esitamiseks tuleb täita veebivorm, lisada kuni 10 pilti või kõige rohkem viie minuti pikkune videopilt töö käigu kohta.

Võitjad kuulutatakse välja novembris. Iga vanuserühma parimad saavad osaleda just neile korraldatud inspiratsioonipäeval oma ala tippu kuuluvate ettevõtjatega. Lisaauhindadeks on tasakaaluliikurid, muusikamängijaid, kõrvaklapid jm, kõigi finalistide vahel loositakse välja elektriroller Stigo.

President ootab noori Eestile kirjutama, illustratiivne foto
© Sputnik / Alexander Lipovets

President Kersti Kaljulaidi väljakuulutatud kõnekonkursile "Kirjuta Eestile" saavad keskkooliealised noored saata kõnesid veel 31. jaanuarini. Oma aastalõpukõnes kutsus president Kaljulaid noori üles kirjutama kõne Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

Kõnesid ootab presidendi kantselei hiljemalt 31. jaanuariks aadressile: kirjutaEestile@vpk.ee. Kõnele tuleb lisada juurde muu oluline: nimi, kool, vanus, aadress ja telefoninumber.

Eesti Vabariigi juubelivastuvõtt peetakse Tartus >>

Võitja saab oma kõne ette kanda 21. veebruaril Eesti Tänab sündmusel Narvas, kus president Kersti Kaljulaid annab riiklikud teenetemärgid inimestele, kelle pikaaegne pühendumus oma tegevusele ja tööle on muutnud kogu Eesti paremaks.

Rohkem infot leiab Vabariigi Presidendi kodulehelt.

Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
Tagid:
noored, lapsed, ettevõtlikkus, konkurss, Edu ja Tegu, Haridus- ja teadusministeerium, kool, Eesti

Peamised teemad