12:19 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Haridus
lühendatud link
3510

Haridus- ja Teadusministeeriumis valmis uus täienduskoolituse riiklik koolitustellimus, mis toob 11 890 inimeseni 911 tasuta kursust kolmekümne kolmes valdkonnas

TALLINN, 31. jaanuar — Sputnik. Kursused toimuvad kutseõppeasutustes ja kutseõpet pakkuvates rakenduskõrgkoolides üle Eesti. Kursuste eesmärk on pakkuda õppimisvõimalusi inimestele, kes seni on elukestvast õppest kõrvale jäänud või ei ole saanud end piisavalt täiendada. Eelkõige on oodatud põhi- ja keskharidusega inimesed, kel puudub erialane haridus, teatab ministeerium.

Ettevõtlusõpe jõuab kutsekoolidesse ja rakenduskõrgkoolidesse >>

Kursused on valitud koostöös koolidega lähtudes valdkondlikust ja piirkondlikust koolitusvajadusest. Kursuste pikkus on 20-160 akadeemilist tundi, millele võib lisanduda iseseisev töö.

Pagulaste keeleõppeks kulub kahe aastaga 400 000 eurot, illustratiivne foto
© Sputnik / Максим Богодвид

Valdkondades, kus on koostatud OSKA raportid – metsandus, majandusarvestus, IKT, masinatööstus, energeetika, sotsiaaltöö, materjalitöötlus ning tervishoid – on sihtrühmad laiemad. Nendes valdkondades on kursuste valikul arvestatud OSKA ekspertkogude soovitusi.

Ministeeriumi täiskasvanuhariduse osakonna juhataja Terje Haidaku sõnul pakutakse seekord kõige enam kursusi ehituse, majutamise ja toitlustamise ning arvutikasutusega seotud teemadel.

Kursusi rahastavad Euroopa Sotsiaalfond ning Haridus- ja Teadusministeerium tegevuse "Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste parandamine" kaudu. Aastatel 2009-2015 on pakutud tasuta tööalaseid kursusi rohkem kui 42 000 inimesele.

Täpsema info kursuste ja nendele registreerimise kohta leiate koolide veebilehtedelt või aadressil: www.hm.ee/tasuta-kursused.

Tartu ülikool tõusis regiooni pingereas kolmandaks >>

Uus kõrgharidusseadustik annaks võimaluse õppida varasemat haridust ametliku diplomiga tõendamata, vahendas Sputnik Eesti esmaspäeval.

Ühe põhimõttelise muudatusena, mis võib hakata tulevasi üliõpilasi mõjutama, on seaduse väljatöötamiskavatsuses nimetatud võimalust, et ülikoolidesse võiks õppima pääseda ka keskharidust tõendava dokumendita.

Uus seadus kaalub diplominõudest loobumist, illustratiivne foto
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Haridus- ja teadusministeeriumis haridusseadustiku juhtimise eest vastutav Sille Uusna selgitas, et küsimus ei ole seotud ainult kõrgharidusega, vaid eelneva haridustaseme diplomi küsimust on arutatud ka üldhariduse valdkonnas.

Õppeasutuste tulemusnäitajad teevad rõõmu >>

Haridus- ja Teadusministeerium avalikustas 2017. aasta haridusstatistika ja õppeasutuste tulemusnäitajad, vahendas Sputnik Eesti. Tulemusnäitajate kohaselt lõppenud aastal kasvas koolides haridusnõuetele vastavate õpetajate osakaal, kutsehariduses suurenes töökohapõhise õppe osakaal ja kutsekoolide lõpetajate töötasu ning kõrghariduses kasvas doktoriõppe lõpetajate arv.

Tagid:
täiskasvanu, toitlustus, ehitus, tööalane, kursus, haridus, OSKA, Haridus- ja teadusministeerium, Eesti

Peamised teemad