14:59 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Haridus
lühendatud link
5910

Tallinna projekt #EduInnoLab on jõudnud neljanda innovatsioonilabori avamiseni – kolmapäeval, 7. märtsil kell 13.00 avab uksed Pelgulinna Gümnaasiumi (Mulla 7) aerokool.

TALLINN, 6. märts — Sputnik. Kooli IT-arendusjuhi Birgy Lorenzi sõnul rajati droonilabor ehk aerokool selleks, et uurida, kuidas droonide kasutamisega õppetööd praktilisemaks muut, edastab Tallinna linnavalitusus. 

"Tehnoloogia ja robootika areng on üha kiirem ning mehitamata sõidukite kasutamisvaldkond aina laieneb. Nagu teame, on droonid juba kasutuses nii ärisektoris ja põllumajanduses kui ka riigikaitses," rääkis Lorenz.

"Me tahame õpiülesannete lahendamisel kasutada moodsat tehnikat ja droone nii, nagu seda teevad linnaplaneerijad, keskkonnaspetsialistid, metsandustöötajad, geoloogid jt elualade esindajad," lisas Lorenz.

Kuna droone on võimalik kasutada eri õppeainetes, kaasas Pelgulinna Gümnaasium projekti ka kooli aineeksperdid.

"Kokkuvõtteks saavad aerokoolist kasu nii meie õpilased, õpetajad ja lastevanemad, samuti teiste koolide haridus- ja tehnoloogiavaldkonna personal, koostööpartnerid ja kogukond," nentis Lorenz.

Tallinna Robotex
© Sputnik / Вадим Анцупов

Lego labor teeb koolitunnid robotitega põnevaks >>

"Kuid soovime olla ka infoühiskonna arengu üheks eeskõnelejaks hariduses ning jagada oma kogemust ja teavet laiemalt. Kuna meie kooli külastab arvukalt väliskülalisi, näitamegi suunda ka maailmale," lisas Lorenz.

Aerokooli avamisel demonstreeritakse, kuidas saab droone kasutada õppetöös ning oma arvamusi droonidest jagavad valdkonna spetsialistid.

Tallinna Haridusameti juhitava projekti #EduInnoLab käigus luuakse innovatsioonilaborid kaheksasse haridusasutusse. Laboritesse koondatakse teadmised ja oskused, kuidas uuenduslikke seadmeid ja meetodeid õppetöös rakendada ning head lahendused leiavad edaspidi koha õppekavades.

Tallinna õpilased ja õpetajad katsetavad uutmoodi õppimist >>

Projekti raames avatakse koolides kaks Lego innovatsioonistuudiot, kaks Makeblock'i stuudiot, üks aerokool ja üks liitreaalsuse stuudio ning lasteaedades kaks roboaeda.

Projektis osalevad Tallinna Kullatera Lasteaed, Tallinna Liikuri Lasteaed, Tallinna 21. Kool, Tallinna 53. Keskkool, Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium, Tallinna Lilleküla Gümnaasium, Pelgulinna Gümnaasium ning Tallinna Südalinna Kool.

Tallinna koolidele mõeldud, Balti riikide esimeses Lego innovatsioonilaboris peetud tundides saavad õpilased ise roboteid ehitada — Tallinna 21. kool avas linna projekti raames veebruari keskel nutistuudio, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti esmasäeval.

"Uudne labor annab hea võimaluse õpetada noortele robootikat mängulisel viisil," ütles kevadel sama kooli lõpetanud Markkus Millend. "See võib ärgitada ka tulevast eriala valikut."

"21. kooli innovatsioonistuudio hakkab testima 21. sajandile väärilist uudset õpimudelit," lausus haridusameti üldosakonna juhataja Rainer Rannala. "Valmivad robootika õppematerjalid on tulevikus kättesaadavad kõigile linna koolidele. Head lahendused leiavad koha õppekavades."

Esmakordselt Eestis: LEGO 3D kujude rändnäitus >>

Projekt toob uuendusi lasteaedadessegi. Kullatera lasteaias töötab sama projekti alusel sisustatud roboaed. "Moodsaid haridusroboteid kasutame ligi kümmet eri tüüpi," rääkis lasteaia direktor Piret Määr.

Tagid:
tehnoloogia, haridus, innovatsioon, droonilabor, aerokool, kool, Pelgulinna Gümnaasium, Tallinn, Eesti

Peamised teemad