05:34 26. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1777
 • RUB77.3603
Logoland. Illustreeriv foto

Riigi lisatoetusega pakutakse huviharidust ja -tegevusi pea 92 tuhandele noorele

© Sputnik / Вадим Анцупов
Haridus
lühendatud link
1310

Riik toetab kohalikke omavalitsusi noorte huvihariduse- ja tegevuse korraldamisel täiendavalt 15 miljoni euroga aastas, toetused on innustanud omavalitsusi koostööle ja riigi lisatoetuse mõjul jagub tegevusi pea 92 tuhandele noorele.

TALLINN, 11. märts — Sputnik. Haridus- ja teadusminister Mailis Reps tõdes, et uus toetussüsteem on positiivne mitte ainult seetõttu, et paljud seni eemale jäänud noored saavad nüüd huviharidusest ja —tegevusest osa, vaid ka sellepärast, et on pannud vallad ja linnad mõtlema, kuidas korraldada ühte avalikku hüve – mida huviharidus ja —tegevus ju on, tehes tihedamat koostööd nii omavalitsuse sees kui omavalitsuste vahel.

"Paljud vallad on saanud esimese koostöökogemuse just noortega tegelemisel," ütles Reps. "Liitunud valdade hea koostöö annab juba esimesi häid tulemusi ja toob sel aastal osalusrõõmu ligi 92 tuhande noorele."

Saja aasta jooksul on Eestis loodud 235 muuseumi>>

Riigi lisatoetuse kasutamiseks pidi vald või linn esitama Eesti Noorsootöö Keskusele üksi või koos teiste valdade ja linnadega kava, millega kaardistati huvihariduse ja —tegevuse hetkeseis, kitsaskohad ning planeeriti edasisi tegevusi nende lahendamiseks. Kokku esitati 163 kava, millest 10% olid mitme omavalitsuse ühised tegevuskavad.

Tallinnas avab uksed neljas innovatsioonilabor>>

Kavades toodi välja rohkem kui 1800 tegevust, mille elluviimiseks planeerivad omavalitsuse kasutada täiendavat riigipoolset toetust. Kõige enam tegevusi on seotud kultuuri valdkonnaga (29%), millele järgneb sport (24%). Loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogia (LTT) valdkonna tegevused moodustavad 12%. Kavandatavatest tegevustest 26% on valdkondade ülesed.

Toetust plaanitakse kasutada nii transpordikuludeks kui uute juhendajate töölevõtmiseks ja seniste juhendajate täiendavaks tasustamiseks seoses suureneva töökoormusega.

Tallinna Robotex>>

Riik käivitas noorte huvihariduse- ja tegevuse täiendava toetussüsteemi 2017. aastal, siis oli toetussumma 6 miljonit eurot, sel aastal on 15 miljonit eurot. Toetuse eesmärk on parandada huvihariduse ja —tegevuse kättesaadavust ning pakkuda senisest mitmekesisemaid võimalusi kultuuri, spordi ning loodus- ja täppisteaduste ja tehnoloogia valdkondades.

Tagid:
omavalitsus, Haridus- ja teadusministeerium, Mailis Reps, Eesti

Peamised teemad

 • S-300 Favorit

  Kaitseminister Sergei Šoigu tegi 24. septembril teatavaks Süürias asuvate Vene sõjaväelaste turvalisuse parandamiseks mõeldud meetmed, mida rakendati vastuseks Il-20 ja tema meeskonna hävitamisele, mille süüdlaseks on Iisrael.

  36
 • Illustreeriv foto

  Üksteist Euroopa Liidu, peamiselt Ida-Euroopa riiki ei ole samasooliste abielusid veel seadustanud. Sel sügisel, hoolimata Brüsseli survest, kavatseb Rumeenia kirjutada geiabielude keelu põhiseadusesse.

  23
 • Põtradel on jooksuaeg sügisel

  Põtradel ja punahirvedel on jooksuaeg sügisel, seetõttu võivad nad sõiduteele sattuda tavapärasest sagedamini. Liiklejatel tasub sellega arvestada ja jälgida oma sõidukiirust.

  12