11:08 20. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0800
  • RUB68.6245
Haridus
lühendatud link
Haridusprojekt SputnikPro (16)
4810

Mida kujutab endast haridusprogramm SputnikPro ja kellele see on mõeldud, sellest kõneles meediaagentuuri Rossija Segodnja riiklike veebiprojektide asedirektor Irina Kedrovskaja.

TALLINN, 23. märts — Sputnik. Tema sõnul kujutab Sputniku projekti käivitamine ja areng endast tõelist edulugu, ei ole ju keegi veel niivõrd lühikese tähtaja jooksul loonud sedavõrd edukat platvormi. Lõppude lõpuks on Sputniku kogemus saavutanud sellise taseme, et seda tahaks jagada, selgitas Kedrovskaja programmi SputnikPro tekke asjus.

Sputnik käivitas haridusprogrammi lähivälismaa riikide meedia jaoks >>

"Me tahaksime väga, et meie kogemusest teada saadaks ja et konkurentsikeskkond nõukogudejärgses teabeväljas oleks tugev," lisas ta Sputniku raadiosaates, märkides, et eluterve konkurentsi tingimustes täiustuvad ka kutseoskused.

Kedrovskaja avas ka mõningaid ajakirjanikele mõeldud uue haridusprogrammi üksikasju. Tema sõnul hakkab SputnikPro koosnema mitmest moodulist. Tänasel päeval on neid kolm. Iga moodul koosneb omakorda kahest osast – teooriast ja praktikast.

Teoreetiline osa kätkeb endas loengukursust, mis käsitleb multimeediapõhise ajakirjanduse olemust. Praktiliseks kursuseks on terve hulk töötube tunnustatud ajakirjandusliku töö meistritelt.

Ebamugavad küsimused: miks Sputnikut Eestis taga kiusatakse >>

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, alustab rahvusvaheline teabeagentuur ja raadio Sputnik haridusprogrammi SputnikPro lähivälismaa ajakirjanikele. SputnikPro tähendab esitlustesarja ja töötube parimatelt vene ajakirjandusjuhtidelt ja juhtivatelt spetsialistidelt, kellele on meedias tohutu töökogemus.

Esimene sari töötube toimus Minskis (Valgevene), teine Tbilisis (Gruusia), järgmisena siirdub SputnikPro Jerevani (Armeenia).

Rahvusvaheline teabeagentuur Sputnik on üks maailma suurimaid meediaettevõtteid: agentuur töötab 32 keeles, toimetused ja pressikeskused väljastavad uudiseid ööpäevaringselt üle kogu maailma Tokyost Montevideoni.

Kolme tegutsemisaastaga on Sputniku veebilehed tänu sisuteenuste uutele ja tehnoloogilistele vormingutele hõivanud postsovetlikes riikides kohalike meediaväljaannete hulgas juhtiva positsiooni.

Uudisteportaali Sputnik Eesti pressikeskuse avamine >>

Teabeagentuuri ja raadio Sputnik portaalid on igas lähiriigis esindatud nii vene kui rahvuskeeles, pakkudes lugejale ka mitmekesist multimeedilist sisu: infograafikat, videoid, fotoreportaaže, reaalajas võrgusaateid, veebihääletusi, podcaste. Lisaks operatiivsetele uudistele avaldab Sputnik ka analüütilisi artikleid ja eksklusiivintervjuusid. Sputniku raadiosaateid edastatakse internetis ja FM/AM-sagedustel 18 keeles.

Sputnik Eesti Pressikeskus Tallinnas
© Sputnik / Deniss Grabussov
Sputnik Eesti Pressikeskus Tallinnas
Teema:
Haridusprojekt SputnikPro (16)
Tagid:
ajakirjanikud, haridusprogramm, haridus, SputnikPro, NSV Liit, Irina Kedrovskaja, Venemaa

Peamised teemad