13:41 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Haridus
lühendatud link
2010

Reedel lõppenud õpetajaameti tippkohtumisel rõhutas minister Mailis Reps Eesti näitel, et õpetajaid on põhjust usaldada ja neile ka õpetamistöös suuremat iseseisvust pakkuda.

TALLINN, 24. märts — Sputnik. "Õpetajad väärivad rohkem usaldust ja oma töös iseseisvust, kuid peame pakkuma neile ka väga head tuge, et meie haridus oleks jätkuvalt maailma tipus ja areng ei peatuks," sõnas minister Reps kohtumisel, edastab Haridusminis- ja teadusministeerium.

OECD: Eesti õpetajaskond vananeb >>

Haridusministrid keskendusid kolme päeva jooksul nii õpetajate toetamisele uute metoodikate ja digitaalsete tehnoloogiate kasutamisel kui ka õpetaja rahulolu ja nende töö efektiivsuse suurendamise võimalustele.

Eesti delegatsioon külastas ka kuutest õppeasutusest koosnevat Baixa-Chiado koolide võrgustikku, kus arutati hariduslike erivajadustega laste toetamist, õppekavade uuendamist ning 21. sajandi oskuste kujundamist. Portugal ja Eesti on küll erinevad riigid, kuid haridusprobleemid on suuresti sarnased.

Eestit esindasid lisaks minister Repsile ka Kristi Mikiver Haridus- ja Teadusministeeriumist, Eesti Haridustöötajate Liidu juhatuse esimees Reemo Voltri ja Eesti Koolijuhtide Ühenduse juhatuse liige Heidi Uustalu.

Tippkohtumist korraldas Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon (OECD) koos Portugali haridusministeeriumi ja katusorganisatsiooniga Education International.

Uutmoodi töötamine >>

Eesti õpetajaskond vananeb, kuna ligi pooled algklasside, põhikooli ja keskkooliõpetajatest on üle 50-aastased, millega oleme Itaalia järel teisel kohal OECD riikide seas, vahendas uduisteportaal Sputnik Eesti septembris.

"Selleks, et õpetajaamet muutuks andekatele noortele arvestatavaks karjäärivalikuks, on kahtlemata oluline muude meetmete seas ka õpetajate palgatõusuga jätkata," sõnas minister Reps.

Tööinspektsioon kontrollis tööohutuse ja töötervishoiu nõuete täitmist 76 põhikoolis ja gümnaasiumis. Inspektorid tuvastasid 347 rikkumist ja tegid 69 ettekirjutust, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti sel nädalal. Enim probleeme oli korrast ära treppide ja koridoridega. Puudulikuks osutus ka õpetajate tervisekontrolli korraldus.

Suur aitäh kõikidele õpetajatele! >>

Koolides juhtub enim tööõnnetusi komistamise ja kukkumise tagajärjel. Seetõttu keskenduski sihtkontroll liikumisteede ohutusele. Tähelepanu pöörati ka töökohtade ergonoomiale, tervisekontrollidele ning töökeskkonna juhtimise süsteemi toimimisele.

Tagid:
tippkohtumine, haridus, iseseisvus, koolid, õpetajad, Haridus- ja teadusministeerium, EL, Mailis Reps, Eesti

Peamised teemad