05:38 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
Illustreeriv foto

Tallinnas toimub Teadusmarss

© Fotolia / Capifrutta
Haridus
lühendatud link
45 0 0

Soov meenutada avalikkusele teaduse olulisust ning valitsuse ja riigikogu kunagist lubadust eraldada teadus- ja arendustegevusele 1% SKP-st toob laupäeval, 14. aprillil Tallinna tänavatele kümned teadlased ja teadussõbrad.

TALLINN, 9. aprill — Sputnik. Teadlased on ajakirjanduses rääkinud juba kolm aastat, et teaduse rahastamine on paigast ära, teatab ERR.

"Teadus- ja arendustegevuse ning innovatsioonistrateegias on lubatud 1% SKP-st. Sellest on viimased valitsused vaikselt ja osavalt mööda hiilinud. Mis siis lõpuks üle jääb? Tulebki tänavale minna," nentis KBFI vanemteadur Andi Hektor, Teadusmarsi üks korraldajatest.

Marsiga loodetakse laiemale avalikkusele meelde tuletada, et suur osa igapäevaselt nauditavatest hüvedest on sündinud just tänu teadlaste tegevusele.

Eesti teadlasi saadab edu maailma suurimas teadusprogrammis, illustratiivne foto
© Sputnik / Сергей Пятаков

Eesti tahab lihtsustada teaduse rahastamise süsteemi>>

Samuti kipub ununema, et teadus on osa kultuurist – millestki suuremast. Nõnda oleks kõnekas, kui otsuste teaduspõhiselt langetamine saaks riigi juhtimise loomulikuks osaks. Seejuures ei saa alahinnata humanitaarteaduste rolli.

"Teaduse produkt pole ainult tehnikatooted, vaid meie teadlased uurivad keelt, kultuuri, ajalugu… Teadus on väga-väga lai," leidis Eesti Noorte Teaduste Akadeemia president ja KBFI vanemteadur Els Heinsalu, marsi kaaskorraldaja.

Riik toetab IKT alast teadustööd kolme miljoni euroga aastas>>

Laupäeval, 14. aprillil marsitakse teaduse nimel veel enam kui 230 linnas üle maailma.

Tagid:
teadus, Teadusmarss, Eesti

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  34
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27