12:17 17. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0842
  • RUB68.9116
Haridus
lühendatud link
45 0 0

Soov meenutada avalikkusele teaduse olulisust ning valitsuse ja riigikogu kunagist lubadust eraldada teadus- ja arendustegevusele 1% SKP-st toob laupäeval, 14. aprillil Tallinna tänavatele kümned teadlased ja teadussõbrad.

TALLINN, 9. aprill — Sputnik. Teadlased on ajakirjanduses rääkinud juba kolm aastat, et teaduse rahastamine on paigast ära, teatab ERR.

"Teadus- ja arendustegevuse ning innovatsioonistrateegias on lubatud 1% SKP-st. Sellest on viimased valitsused vaikselt ja osavalt mööda hiilinud. Mis siis lõpuks üle jääb? Tulebki tänavale minna," nentis KBFI vanemteadur Andi Hektor, Teadusmarsi üks korraldajatest.

Marsiga loodetakse laiemale avalikkusele meelde tuletada, et suur osa igapäevaselt nauditavatest hüvedest on sündinud just tänu teadlaste tegevusele.

Eesti teadlasi saadab edu maailma suurimas teadusprogrammis, illustratiivne foto
© Sputnik / Сергей Пятаков

Eesti tahab lihtsustada teaduse rahastamise süsteemi>>

Samuti kipub ununema, et teadus on osa kultuurist – millestki suuremast. Nõnda oleks kõnekas, kui otsuste teaduspõhiselt langetamine saaks riigi juhtimise loomulikuks osaks. Seejuures ei saa alahinnata humanitaarteaduste rolli.

"Teaduse produkt pole ainult tehnikatooted, vaid meie teadlased uurivad keelt, kultuuri, ajalugu… Teadus on väga-väga lai," leidis Eesti Noorte Teaduste Akadeemia president ja KBFI vanemteadur Els Heinsalu, marsi kaaskorraldaja.

Riik toetab IKT alast teadustööd kolme miljoni euroga aastas>>

Laupäeval, 14. aprillil marsitakse teaduse nimel veel enam kui 230 linnas üle maailma.

Tagid:
teadus, Teadusmarss, Eesti

Peamised teemad