12:56 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Haridus
lühendatud link
7020

Keel on selline asi, mis areneb pidevalt ja paraku kaasaegsed tehnoloogiad mõjuvad sellele halvasti, sest tänapäevased noored ei kujutagi ette, mis asi on päris paberkiri või postkaart.

TALLINN, 14. aprill — Sputnik. Vene popstaar Dima Bilan on enda sõnul väga emotsionaalne inimene ja vahepeal on tal raske oma emotsioone isegi väljendada, nii kirjas kui sõnas. "Isegi laval tantsides, ma tunnen, et suudan rohkem," lausus Bilan Tallinnas toimuva konkursi "Totaalne etteütlus 2018" pressikonverentsil, edastab Pealinn.

"Keel on selline asi, mis areneb pidevalt ja paraku kaasaegsed tehnoloogiad mõjuvad sellele halvasti, sest tänapäevased noored ei kujutagi ette, mis asi on päris paberkiri või postkaart," sõnas laulja.

Traditsiooniliselt loeb etteütlust ette tuntud inimene, see aasta astus vene keele huviliste ette miniseriaali „Edasi, gardemariinid! täht Dmitry Kharatyan
© Sputnik / Вадим Анцупов

Meenutades oma kooliaegu, märkis Bilan, et tema emakeele hinne oli raudne "hea".

"Ma ei ütleks, et ei teinud vigasid koolis, kuid mäletan, et olin usin ja alati meeldis mulle oma käekirja leiutada ja arendada. Kui kirjutad käega päris paberil päris pliiatsiga, see on hoopis teine tunne," tunnistas laulja ja lisas, et tänapäeva inimene näeb välja justkui robot — tema ümber on erinevad juhtmed ja taskud on vidinaid täis.

Bilan tõi esile, et tema arvates on andekad inimesed tihti üpris kirjaoskamatud.

"Paljud kuulsad füüsikud ja lauljad, tantsijad ja kunstnikud kirjutasid vigadega. Kirjaoskus on see, mis ei pruugi käia käsikäes mingi muu talendiga," arvas Bilan.

Popstaar Bilan nentis et tänane on tema esimene kogemus olla etteütlejaks.

"Mina ütlen ausalt, et pole etteütluse teksti varem näinud, sest see on saladus ja ümbrikuid etteütluse tekstiga avatakse just enne algust. Minu jaoks see on värske kogemus ja mina usun, et saan hakkama. Soovin kõigile osalejatele edu," sõnas Bilan.

"Totalny Diktant" on suure populaarsuse kogunud ülemaailmne aktsioon, mille raames kirjutavad kõik huvilised etteütlust vene keeles. Eesmärgiks on pöörata inimeste tähelepanu õigekeelsuse tähtsusele.

Tagid:
Totaalne diktant, Totaalne etteütlus, Dima Bilan, Eesti

Peamised teemad