05:22 17. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
Tallinnas toimus Teadusmarss 2018

Teadlased tulid teaduse toetuseks tänavatele

© Sputnik / Денис Пастухов
Haridus
lühendatud link
5010

Tallinnas toimus Teadusmarss 2018 eesmärgiga meenutada avalikkusele teadussaavutuste hindamatut rolli meie igapäevaelus.

TALLINN, 14. aprill — Sputnik. Teadlased on ajakirjanduses rääkinud juba kolm aastat, et teaduse rahastamine on paigast ära, teatas Sputnik Eesti varem.

© Sputnik / Владимир Новиков
Teadlased tulid teaduse toetuseks tänavatele.
Марш учёных в Таллинне
© Sputnik / Денис Пастухов
Tallinnas toimus Teadusmarss 2018.

"Teadus- ja arendustegevuse ning innovatsioonistrateegias on lubatud 1% SKP-st. Sellest on viimased valitsused vaikselt ja osavalt mööda hiilinud. Mis siis lõpuks üle jääb? Tulebki tänavale minna," nentis KBFI vanemteadur Andi Hektor, Teadusmarsi üks korraldajatest.

Marsiga loodetakse laiemale avalikkusele meelde tuletada, et suur osa igapäevaselt nauditavatest hüvedest on sündinud just tänu teadlaste tegevusele.

Марш учёных в Таллинне
© Sputnik / Денис Пастухов
Tallinnas toimus Teadusmarss 2018.

Samuti kipub ununema, et teadus on osa kultuurist — millestki suuremast. Nõnda oleks kõnekas, kui otsuste teaduspõhiselt langetamine saaks riigi juhtimise loomulikuks osaks. Seejuures ei saa alahinnata humanitaarteaduste rolli.

"Teaduse produkt pole ainult tehnikatooted, vaid meie teadlased uurivad keelt, kultuuri, ajalugu… Teadus on väga-väga lai," leidis Eesti Noorte Teaduste Akadeemia president ja KBFI vanemteadur Els Heinsalu, marsi kaaskorraldaja.

Tagid:
Teadusmarss, teadlased, Tallinn

Peamised teemad

 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  27
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  37
 • Aleksander Nosovits

  Venemaa majandusteadlane ja politoloog Aleksandr Nossovitš rääkis Sputnik Eestile, miks Balti riikide poliitikud ei täida oma lubadustest lahkuda Euroopa Nõukogu Parlamentaarsest Assambleest.

  31