01:37 26. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1777
 • RUB77.3603
Tallinnas toimus Teadusmarss 2018

Teadlased tulid teaduse toetuseks tänavatele

© Sputnik / Денис Пастухов
Haridus
lühendatud link
4410

Tallinnas toimus Teadusmarss 2018 eesmärgiga meenutada avalikkusele teadussaavutuste hindamatut rolli meie igapäevaelus.

TALLINN, 14. aprill — Sputnik. Teadlased on ajakirjanduses rääkinud juba kolm aastat, et teaduse rahastamine on paigast ära, teatas Sputnik Eesti varem.

© Sputnik / Владимир Новиков
Teadlased tulid teaduse toetuseks tänavatele.
Марш учёных в Таллинне
© Sputnik / Денис Пастухов
Tallinnas toimus Teadusmarss 2018.

"Teadus- ja arendustegevuse ning innovatsioonistrateegias on lubatud 1% SKP-st. Sellest on viimased valitsused vaikselt ja osavalt mööda hiilinud. Mis siis lõpuks üle jääb? Tulebki tänavale minna," nentis KBFI vanemteadur Andi Hektor, Teadusmarsi üks korraldajatest.

Marsiga loodetakse laiemale avalikkusele meelde tuletada, et suur osa igapäevaselt nauditavatest hüvedest on sündinud just tänu teadlaste tegevusele.

Марш учёных в Таллинне
© Sputnik / Денис Пастухов
Tallinnas toimus Teadusmarss 2018.

Samuti kipub ununema, et teadus on osa kultuurist — millestki suuremast. Nõnda oleks kõnekas, kui otsuste teaduspõhiselt langetamine saaks riigi juhtimise loomulikuks osaks. Seejuures ei saa alahinnata humanitaarteaduste rolli.

"Teaduse produkt pole ainult tehnikatooted, vaid meie teadlased uurivad keelt, kultuuri, ajalugu… Teadus on väga-väga lai," leidis Eesti Noorte Teaduste Akadeemia president ja KBFI vanemteadur Els Heinsalu, marsi kaaskorraldaja.

Tagid:
Teadusmarss, teadlased, Tallinn

Peamised teemad

 • S-300 Favorit

  Kaitseminister Sergei Šoigu tegi 24. septembril teatavaks Süürias asuvate Vene sõjaväelaste turvalisuse parandamiseks mõeldud meetmed, mida rakendati vastuseks Il-20 ja tema meeskonna hävitamisele, mille süüdlaseks on Iisrael.

  34
 • Illustreeriv foto

  Üksteist Euroopa Liidu, peamiselt Ida-Euroopa riiki ei ole samasooliste abielusid veel seadustanud. Sel sügisel, hoolimata Brüsseli survest, kavatseb Rumeenia kirjutada geiabielude keelu põhiseadusesse.

  20
 • Põtradel on jooksuaeg sügisel

  Põtradel ja punahirvedel on jooksuaeg sügisel, seetõttu võivad nad sõiduteele sattuda tavapärasest sagedamini. Liiklejatel tasub sellega arvestada ja jälgida oma sõidukiirust.

  12