11:00 11. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Haridus
lühendatud link
21 0 0

Laupäeval, 21. aprillil algaval kevadisel koolivaheajal on Tallinna lapsed ja noored oodatud osa võtma arvukatest ettevõtmistest, mis pakuvad nii avastamisrõõmu kui ka lõbusat ning arendavat aja veetmise võimalust.

TALLINN, 20. aprill — Sputnik. Tegevusi koolivaheajaks pakuvad nii pealinna muuseumid, noortekeskused kui ka huvikoolid ja ettevõtmisi jagub kuni vaheaja lõpuni ehk 1. maini, teatab Tallinna Linnavalitsus.

Tallinna muuseumites saab kevadvaheajal osaleda põnevates teemaüritustes. Nii saab näiteks Kadrioru kunstimuuseumis 21. aprillil kell 12 tutvust teha laevakapteni elukutsega ja seda kuulsa meremaalija Ivan Aivažovski maalide kaudu. Lapsi ootab Kadrioru kunstimuuseumis unustamatu reis kaugele maale – üle Läänemere, edasi Itaalia Vahemere rannikule ja siis läbi Bosporuse väina kuni kunstniku koduni – Krimmis Musta mere ääres asuvasse Feodossijasse. Lisainfot leiab koolivaheaja kavast. 1. mail on väikesed ja suured muuseumisõbrad oodatud aga Vabaõhumuuseumisse, kus toimub suur ja meeleolukas kevadlaat.

Suusavaheaeg on 24. veebruarist 4. märtsini, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kalamaja lastemuuseum Miiamilla (Kotzebue 16) ootab aga oma hubasesse majja tegutsema nii väike- kui koolilapsi. Homme, 21. aprillil kell 12.-14.00 toimub meisterduslaupäev nukuetendusega "Pöial-Liisi". Külas on väiketeater Kehra Nukk etendusega tuntud muinasjutust, mis räägib väikese lillehaldja teekonnast oma printsi juurde. Etendus kestab umbes 30 minutit ja sobib vaatamiseks kõigile alates 4. eluaastast, seejärel saab muuseumi teisel korrusel meisterdada.

Reedel, 27. aprillil kell 11.-15.00 toimub lastemuuseumis aga Animailma Lamenukk-animatsiooni töötuba, mida juhendavad filmikunstnikud-animaatorid stuudiost Animailm. Koos valmistatakse nukud, mõeldakse välja lugu ja valmistatakse animatsioon, mis saadetakse hiljem monteeritult e-mailile. Animatsiooni töötuppa on oodatud 7-14 aastased koolilapsed, hind 15 eurot. Eelregistreerimine kuni 25. aprillini laste@linnamuuseum.ee

Tallinna loomaaias tähistatakse pühapäeval, 22. aprillil algusega kell 11 naaritsapäeva. Toimuvad ekskursioonid liigikaitse laborisse, kus asub ka naaritsate paljunduskeskus. Kiiremad registreerujad saavad proovida, kuidas on looduses raadiosaatjaga naaritsaid otsida, väiksemad perepäevale tulijad on aga oodatud töötuppa naaritsaid meisterdama. Bioloogiahuvilised saavad töötoas uurida naaritsa toitumist ja nupukamatel on võimalus end proovile panna mälumängus. Lisainfot leiab koolivaheaja kavast.

Terviseameti kontrollmõõtmised näitasid koolikoti liigkaalu, illustreeriv foto
© Sputnik / Илона Устинова

Lisaks üritustele on koolivaheajal toimumas ka temaatilised linnalaagrid. Lego konstrueerimise ja robootika linnalaagris OGOGO saab teha tutvust robootika ja ka animatsiooniga. Lisaks nutikatele töötubadele saab linnalaagris ka lustida vahvatel atrakstioonidel ning osaleda lõbusates liikumismängudes. Näiteks Tallinna Kirjanduskeskuse Tammsaare muuseumis saavad 24.-26. aprillil 9-13-aastased lapsed osaleda lastelaagris "Raamatu lõbus teekond filmini". Räägitakse lõbusal ja mängulisel moel lugudest ning sellest, kuidas lood filmi pääsevad. Laager toimub kolm päeva, millest igal päeval läbib laps uue etapi. Koolivaheaja lõpuks on igale lapsele saadetud täispikk film, milles laps ise osaline oli. Infot leiab https://kirjanduskeskus.ee/kevadlaager-raamatu-lobus-teekond-filmini/

Prantsusmaa lapsed peavad kolmeaastaselt kooli minema, illustreeriv foto
© Sputnik / Владимир Астапкович

Tallinna noortekeskused alustavad kevadvaheaja üritustega esmaspäeval, 23. aprillil. Nii on Pääsküla noortekeskuses kavas kultuuridele pühendatud nädal "Multukulti". Tutvust tehakse erinevate maade kultuuride ja kommetega. Külla on tulemas taipoksi treener ning lisaks vaadatakse üheskoos erinevate kultuuride muusikavideoid. Nädala jooksul külastatakse ka Ahhaa keskust Tartus. Kristiine noortekeskuses tuleb koolivaheajanädal sportlik. Kavas on erinevad sporditreeningud, muu hulgas jooga ja Pilates.

Kogu Tallinna koolivaheaja kavaga saab tutvuda Tallinna noorteinfo lehel www.tallinn.ee/koolivaheaeg, kus ligi 150 erineva ürituse seast leidub koolivaheheajaks põnevaid tegevusi igas vanuses lastele. Pealinna koolivaheajainfot koondab ning vahendab Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.

Tagid:
koolivaheaeg, kool, Tallinn

Peamised teemad