08:37 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Haridus
lühendatud link
2710

Õpetajate päeva puhul oktoobris toimuval Aasta Õpetaja galal tunnustatakse haridustöötajaid kokku enam kui 155 000 euroga, elutööpreemia laureaati tänatakse 65 000 euro suuruse preemiaga.

TALLINN, 10. mai — Sputnik. Vabariigi Valitsus kiitis Haridus- ja Teadusministeeriumi ettepanekul heaks õpetajaameti väärtustamiseks loodavad riiklikud hariduspreemiad. Kandidaate saab esitada kuni 13. maini ministeeriumi veebilehel, teatas Haridus- ja Teadusministeerium.

OECD: Eesti õpetajaskond vananeb >>

"See on ajalooline otsus, et saame meie riigi juubeliaastal tunnustada õpetajaid riiklike preemiatega," ütles minister Mailis Reps ja lisas, et riiklik tunnustus annab selge signaali, et haridus on Eesti riigis üks kõige olulisematest valdkondadest.

"Eriti suur rõõm on selle üle, et esmakordselt saame välja anda ka elutööpreemia ja väärikalt esile tõsta neid, kes on panustanud suure osa oma elust hariduse edendamisse," lausus Reps.

Täna heaks kiidetud Vabariigi Valitsuse määrusega antakse igal aastal välja üks riiklik elutööpreemia ja kuni üheksa aastapreemiat. Riikliku elutööpreemia suurus on 65 000 eurot, aastapreemia on 10 000 eurot.

Sellel aastal määratakse aastapreemiad järgmiste kategooriate laureaatidele: aasta lasteaiaõpetaja, aasta klassiõpetaja, aasta klassijuhataja, aasta põhikooli aineõpetaja, aasta gümnaasiumiõpetaja, aasta kutseõppeasutuse õpetaja, aasta õppejõud, aasta tugispetsialist, aasta õppeasutuse juht. Väiksemate preemiatega tunnustatakse aasta hariduse sõbra ja haridusasutuse aasta teo laureaate.

Haridus- ja Teadusministeerium kutsub kõiki esitama oma kandidaate konkursile, et tunnustada neid, kes teevad oma tööd südamega ja on eeskujuks meie noortele.

Reps: õpetajatele tuleb rohkem iseseisvust pakkuda >>

Tänase seisuga on esitatud juba enam kui 750 kandidaati. Esitamine kestab www.hm.ee/gala keskkonnas kuni 13. maini.

Pärast kandidaatide esitamist alustavad parimatest parimate väljaselgitamiseks tööd maakondlikud komisjonid ja kõrghariduse komisjon. Seejärel asub tööle üleriigiline komisjon ja riiklike hariduspreemiate komisjon, kuhu kuuluvad haridusega seotud organisatsioonide esindajad.

Preemiad antakse laureaatidele kätte 14. oktoobril Estonia kontserdisaalis toimuval Aasta Õpetaja galal "Eestimaa õpib ja tänab". Sündmusest teeb otseülekande Eesti Televisioon.

Tunnustusürituse eestvedajateks on Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Haridustöötajate Liit.

Juba kuuendat korda jagab ministeerium haridustöötajatele ja hariduse toetajatele tunnustust pidulikul galal "Eestimaa õpib ja tänab". Olulise muudatusena pärjatakse tänavusel konkursil suurt osa laureaatidest riiklike hariduspreemiatega, esmakordselt antakse välja ka elutööpreemia, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti aprillis.

Analüüs: madala haridustasemega noorte hulka tuleb vähendada >>

Tänavu jaanuarist on tõusnud Tallinna kooliõpetajate palga alammäär 9,5 % ehk seniselt 1050 eurolt 1150 euroni ning koolijuhtide palk keskmiselt 9%. Põhikooli ja gümnaasiumi direktori töötasu alammäär kuus on lähtuvalt õpilaste arvust: kuni 350 õpilasega 1675 eurot; 351-700 õpilast 1860 eurot; 701-900 õpilast 2045 eurot; üle 900 õpilase 2230 eurot, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
õpetajad, elutööpreemia, preemia, Aasta õpetaja, Haridus- ja teadusministeerium, Mailis Reps, Eesti

Peamised teemad