07:24 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Haridus
lühendatud link
25 0 0

Eestil on plaanis heaks kiita Eesti, Leedu ja Läti valitsuste vaheline kokkulepe, millega hakatakse automaatselt tunnustama kolmes riigis välja antud haridust tõendavaid tunnistusi, näiteks akadeemilisi kraade, rakenduskõrghariduse diplomit, gümnaasiumi lõputunnistust.

TALLINN, 31. mai — Sputnik. Haridus- ja teadusminister saab volituse kokkuleppe allkirjastada, mis on Balti haridus- ja teadusministritel plaanis 7. juunil Vilniuses. Kokkulepet kohaldatakse nendele kvalifikatsioonidele, mis antakse välja pärast kokkuleppe jõustumist, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Tartu Ülikool võttis vastu esimese robottudengi >>

Kõrgharidusega seonduvate kvalifikatsioonide automaatne tunnustamine soodustab nii akadeemilist kui ka üldist tööjõu liikumist. Kõrgkoolidel ja tööandjatel ei ole enam vajalik pöörduda vastava riigi keskuse poole tunnustamismenetluse alustamiseks, selle asemel saab keskuse veebilehelt teavet kvalifikatsioonide, akrediteeritud kõrgharidusasutuste ja õppekavade kohta.

Kokkuleppe jõustumisel lõpeb Eesti, Läti ja Leedu valitsuste vaheline Balti haridustunnistuste akadeemilise tunnustamise leping 2000. aastast.

Briti ajakiri Times Higher Education seab pingeritta pärast 2004. aastat Euroopa Liiduga ühinenud 13 riigi 53 parimat teadusülikooli ja esikohal on Tartu Ülikool. Teise Eesti ülikoolina on edetabelisse mahtunud Tallinna Tehnikaülikool, mis on 18. kohal, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti aprillis.

Tartu Ülikool
© Sputnik / Денис Пастухов

"Tartu Ülikool ei keskendu oma arengukavas ja tegevustes edetabelikohtade tagaajamisele, kuid loomulikult on sellist hinnangut väga meeldiv lugeda," kommenteeris THE tulemust Tartu Ülikooli arendusprorektor Erik Puura. "See tähendab, et nii meie ülikoolis kui ka Eesti riigis on senine areng olnud kiirem kui mujal uues Euroopas."

Puura sõnul on Tartu Ülikooli edu taga tugev teadustöö, teaduspõhine õpe ja rahvusvahelistumine, mille aluseks on eelkõige konkurentsivõimelised rahvusvahelised õppekavad. Oluline on ka ühiskonna teenimine, sealhulgas ettevõtluskoostöö ja uusettevõtluse arendamine.

"Rahvusvahelise hariduse päevad 2017" Tallinnas >>

Ajakiri Times Higher Education on maailmas tunnustatumaid ülikoolide edetabelite koostajaid. Maailma ülikoolide edetabelit, mida THE alates 2004. aastast avaldab, peetakse maailma mainekaimaks ja objektiivseimaks pingereaks, milles on teadusülikoole kõrvutatud kõigi peamiste tegevusalade alusel.

Tagid:
kõrgharidus, tunnustamine, haridus, tunnistus, kõrgkool, ülikool, Leedu, Läti, Eesti, Baltimaad

Peamised teemad