10:24 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Haridus
lühendatud link
24 0 0

Tallinna Tehnikaülikooli sellesuvine vastuvõtt on täielikult lävendipõhine, see tähendab, et õppima võetakse kõik, kes on täitnud sisseastumistingimused.

TALLINN, 25. juuni — Sputnik. Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ) alustab uute tudengite vastuvõttu 25. juunil, sisseastumisavaldusi saab esitada 4. juulil kella 15.00-ni sisseastumise infosüsteemis www.sais.ee

Tallinna Tehnikaülikooli sellesuvine vastuvõtt on täielikult lävendipõhine, see tähendab, et õppima võetakse kõik, kes on täitnud sisseastumistingimused. Lävendipõhine vastuvõtt on kõigil bakalaureuse-, integreeritud ja rakenduskõrgharidus- ning magistriõppe erialadel.

TTÜ õppeprorektor Hendrik Voll kutsub kõiki andekaid ja töökaid noori tehnikaülikooli õppima: "Tehnikaülikooli õppekavad on läbi aegade parimad ning vastavad igati tööturu ootustele, sest neid on uuendatud tihedas koostöös tööandjatega. Pärast lõpetamist on maailm meie lõpetajate ees lahti, sest tehnikaülikooli haridus on universaalne ning meie diplom tunnustatud Eestis ja ka mujal."

Maarjamaal on TTÜ bakalaureuseõppe lõpetajate töötasu võrreldes teiste Eesti ülikoolidega kõrgeim ning tehnikaülikooli magistrite palk bakalaureustest veel 25% kõrgem.

Tartu Ülikool
© Sputnik / Денис Пастухов

Tartus toimub rahvusvaheline üliõpilaste laulu- ja tantsufestival Gaudeamus>>

"Kui soovid järgmisi jalgpalli maailmameistrivõistlusi vaadata kohapealt loožist, tasub kindlasti tulla TTÜ-sse õppima," ütles Voll.

Tehnikaülikoolis saab õppida infotehnoloogia, inseneri-, loodus- ja majandusteaduste ning merenduse erialadel. Kokku saab sel aastal valida 34 põhjalikult uuendatud bakalaureuse-, integreeritud ja rakenduskõrgharidusõppe eriala vahel, magistriõppekavasid on tehnikaülikoolis 43. Eestikeelsetel õppekavadel nominaalkoormusel õppimine on TTÜs tasuta.

Tallinna Tehnikaülikool on Eesti tehnika- ja IT-teaduse ning —hariduse lipulaev, kust saab kõrgharidust kõigil astmetel inseneri- ja tehnikateadustes, infotehnoloogias, majanduses, loodusteadustes ja merenduses. Eesti ainsa tehnoloogiaülikooli unikaalsus peitub valdkondade sünergias, mis aitab kaasa uute ideede sünnile. Sel aastal tähistab TTÜ 100. aastapäeva.

Tartu Ülikoolis dokumentide vastuvõtt algas 20. juunil ja kestab 1. juulini.

23. juunil algas sisseastumisavalduste esitamine Tallinna Ülikooli, seda infosüsteemis SAIS. Avaldusi (kuni kahele erialale) saab esitada 4. juulini. 1.-3. juulini saab vajadusel tuua ülikooli lisadokumente, sisseastumiseksamid toimuvad 6.-12. juulini.

Tagid:
sisseastumine, tehnikaülikool, ülikool, Eesti, Tartu

Peamised teemad