04:32 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Haridus
lühendatud link
46 0 0

27.-28. juunil koguneb Tallinnas Euroopa Täiskasvanuhariduse Assotsiatsiooni üldkogu, autasustatakse Grundtvig Award projektikonkursi võitjaid ning peetakse rahvusvahelist konverentsi "Partnerlus ja koostöö".

TALLINN, 27. juuni — Sputnik. Konverentsil püütakse leida tavapärasest erinevaid koostöövorme ja meetodeid, sest edukaid täiskasvanuhariduse algatusi ja projekte ei ole võimalik viia ellu isoleeritud maailmas, teatab Haridus- ja teadusministeerium.

Kolmveerand kõrgharidusega tööjõust ihkab välismaale >>

Koostöö ja partnerlus muutuvad üha olulisemaks, aidates kaasa uudsete ja paremate teenuste pakkumisele ja suurendades elukestvas õppes osalevate täiskasvanute hulka. Konverentsil osaleb üle üheksakümne täiskasvanute koolitaja 31 riigist.

Peaettekande peab Soome Snellmani Suveülikooli direktor Soili Meklin, kes kõneleb digitaliseerimise võimalustest täiskasvanukoolituses ning toob häid näiteid oma organisatsiooni loodud ökosüsteemist, millega digivõimalusi õppes maksimaalselt ära kasutada.

Haridus- ja Teadusministeeriumi täiskasvanuhariduse osakonna juhataja Terje Haidak keskendub oma ettekandes riigiasutuste ja kolmanda sektori koostööle.

Lisaks konverentsile tunnustatakse ja väärtustatakse homme konkursi Grundtvig Award pidulikul lõpetamisel innovaatilisust ning kvaliteeti täiskasvanute koolituses – juba 15. korda antakse auhind parimale rahvuslikule, rahvusvahelisele ja Euroopa projektile.

Ministeerium kutsub tunnustama õpihimulisi täiskasvanuid >>

42 riigi esindajatest koosneva 123 liikmelise Euroopa Täiskasvanuhariduse Assotsiatsiooni Tallinnas toimuvate ürituste peamiseks eesmärgiks on tihendada rahvusvahelist koostööd ja üksteise kogemustest õppides leida uusi võimalusi täiskasvanuhariduse populariseerimiseks.

Tartu Ülikool
© Sputnik / Денис Пастухов

1953. aastal loodud assotsiatsiooni kuuluvad mittetulundusühingud, haridusametid, instituudid ja ülikoolide täiskasvanute koolituse osakonnad.

Perioodil 2015-2018 viib Haridus- ja Teadusministeerium ellu Euroopa Sotsiaalfondi projekti "Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine".

Rahvusvahelisest uuringust, milles osales 366 139 töötajat ja 6180 värbamiskonsultanti 197-st erinevast riigist, selgus, et riik, kus maailma talendid enim töötada sooviksid, on USA. Eesti ei ole oma edetabelikohta nelja aastaga parandanud, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti teisipäeval.

Kõige enam pakuvad Eesti inimestele huvi Soome, Ameerika Ühendriigid, Rootsi, Suurbritannia, Norra, Saksamaa, Hispaania, Austraalia, Holland ja Kanada.

Tagid:
rahvusvaheline, konverents, koostöö, õppetöö, täiskasvanu, haridus, Haridus- ja teadusministeerium, Tallinn, Eesti

Peamised teemad