10:47 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Haridus
lühendatud link
35 0 0

Eesti Lasterikaste Perede Liit (ELPL) viib läbi heategevusprojekti "Lapsed kooli", mille eesmärgiks on koguda koolitarbeid lasterikastele peredele.

TALLINN, 8. august — Sputnik. Koolitarvete kogumispäevad toimuvad augustikuu teisel nädalalõpul ning kaasavad kokku üle 300 vabatahtliku, kelle abil viiakse nelja päeva jooksul läbi aktsioon 41-s Selveri kaupluses, vahendas Pealinn.

Eesti noortepoliitika mudel kuulub Euroopa parimate hulka >>

Tallinnas ja Harjumaal on kampaaniasse kaasatud 20 Selverit. Eesti Lasterikaste Perede Liidu vabatahtlikud on kõikides maakondades jagamas infot ja kogumas annetusi 9.-12. augustini, neljapäevast reedeni kell 16.00-19.00 ning laupäevast pühapäevani kell 11.00- 15.00.

Korraldajatel on hea meel nii väikese kustukummi, vihiku kui ka kallimate koolitarvete üle
© Sputnik / Вадим Анцупов

Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunapi sõnul on sügis paljude perede jaoks pingeline aeg, sest kooli alguse puhul langeb pere eelarvele keskmisest suurem koormus.

"Selleks, et valmistada lastele rõõmu kvaliteetsete koolitarvetega kutsungi kõiki inimesi märkama ning annetama koolitarbeid. Korraldajatel on hea meel nii väikese kustukummi, vihiku, kui ka kallimate koolitarvete üle," lisas president.

Igas piirkonnas kogutud asjad lähevad jagamiseks just selles maakonnas elavate perede vahel ning annetatud esemed jagavad ELPLi liikmed laiali augustikuu jooksul.

Koolitarvete kogumisaktsioon "Lapsed kooli!" toimub Eesti Lasterikaste Perede Liidu ja Selveri eestvedamisel juba üheksandat korda.

Malevasuvi lõpeb kolmepäevase kokkutulekuga >>

Eelmisel aastal koguti vabatahtlike kaasabil kokku 51 789 ühikut erinevaid koolitarbeid, neist Tallinnas ja Harjumaal kokku 22330 ühikut.Algatust toetavad Dipri ja Tallinna Raamatutrükikoda.

Eesti Lasterikaste Perede Liit on loodud 1996. aastal. Liit on nelja ja enama lapsega peresid koondav katusorganisatsioon, kes lähtub oma tegevustes suurte perede väärtustamisest ja toetamisest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Liidu liikmesorganisatsioonid tegutsevad kõikides Eesti maakondades ja neid on kokku 19. Võrgustikku kuulub 1611 nelja ja enama lapsega peret ja nendes perekondades on sirgumas 7400 last.

14.-16. augustil toimub Ruunawere Postimõisas traditsiooniline Eesti õpilasmalevate malevasuve lõpetav kokkutulek. Kohale on oodata malevarühmi üle Eesti, kokku ligi 700 osalejat, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Kolme päeva jooksul selgitatakse läbi malevalaulude, spordimängude ja etluskavade välja selle suve parim malevarühm. Kui kokkutuleku päevad mööduvad valdavalt sportmängudega, siis õhtute meelelahutuse eest hoolitsevad Estonian Dream Party Band ja Karl-Erik Taukar.

Tagid:
suurpered, kogumispäevad, koolitarved, lapsed, ELPL, kool, Aage Õunap, Eesti

Peamised teemad