12:51 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Haridus
lühendatud link
40 0 0

Reedel algaval Arvamusfestivalil arutatakse Haridus- ja Teadusministeeriumi algatuse Huvitav Kool egiidi all selle üle, kuidas maailma tipus olevat haridusvaldkonda veelgi paremaks muuta.

TALLINN, 10. august — Sputnik. Kokku toimub seitse erinevat arutelu, millest võtavad osa nii ministeeriumi kui ka teiste haridusega seotud organisatsioonide esindajad, teatab Haridus- ja Teadusministeerium.

Haridusala "Haridus 2.0" eesmärgiks on leida ja pakkuda vastuseid küsimustele, millist kooli vajame järgmiseks sajaks aastaks ning kuidas saab igaüks selle kujundamisele kaasa aidata.

Arvamusfestivali ebatraditsioonilises kohtusaalis vahetatakse rollid >>

Erinevates aruteluvormides käsitletakse hariduse arengu- ja kitsaskohti, eelarvamusi hariduses, samuti huvi- ja formaalhariduse paremat sidumist, õppekeskkonnaga seonduvat, haridusuuendusi ning kaasavat haridust.

Festivali ajakava

Reedel, 10.08 kell 14.00-15.30 on arutelu "Digimuutuv kool", kus vahetatakse mõtteid nutisõltuvuse ohtude üle ning jutuks tuleb ka see, kuidas tõhusamalt digivahendeid õppesse integreerida.

Reedel, 10.08 kell 16.00-17.30 on arutelu "Kaasav haridus – päästerõngas või kivi kaelas", kus peetakse aru kaasava hariduse kontseptsiooni ja erivajadustega laste parema kaasamise võimaluste üle. Arutelus osaleb teiste hulgas ka Haridus- ja Teadusministeeriumi üldharidusosakonna peaekspert Piret Liba.

Reedel, 10.08 kell 18.00-19.30 toimub arutelu "Igasse kooli oma ÕNNEalajuhataja", mille fookuses on õpilaste koolirõõmu suurendamine ja kooli õppekeskkonna kujundamine. Arutelust võtab osa Haridus- ja Teadusministeeriumi üldharidusosakonna juhataja Mihkel Rebane.

Laupäeval, 11.08 kell 12.00-13.30 on arutelu "Haridus 2.0 – milline uuendus tuleks installida", kus erakondade esindajad tutvustavad haridusvaldkonna visioone aastani 2035.. Debatis osaleb ka haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Arvamusfestivalil osales ligi 5600 inimest >>

Laupäeval, 11.08 kell 14.00-15.30 toimub arutelu "Kes peaks otsustama, mida peaks õppima", kus on kavas analüüsida, millist haridust vajab Eesti järgmiseks sajaks aastaks, et ühiskonna ja ettevõtjate ootused ning vajadused vastaksid paremini antavale haridusele. Arutelus osaleb lisaks õpilaste, ülikoolide ja ettevõtjate esindajatele Haridus- ja Teadusministeeriumi üldharidusosakonna juhataja Mihkel Rebane.

Laupäeval, 11.08 kell 16.00-17.30 on arutelu "Kui kergendaks koolikoormat?", mille keskmes on üld- ja huvihariduse lõimimine ja kaasaegsete oskuste (loovus, suhtlemine, koostöö) omandamine. Arutelus osaleb lisaks õpilaste, lastevanemate ja koolide esindajatele haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Korraldajatel on hea meel nii väikese kustukummi, vihiku kui ka kallimate koolitarvete üle
© Sputnik / Вадим Анцупов

Laupäeval, 11.08 kell 18.00-19.30 toimub arutelu "Kuidas teha nii, et suurepärase matemaatika ja kirjaoskusega noored ei "feiliks" päriselus", kus saate Suud Puhtaks formaadis võetakse jutuks julgete, tegusate ja ettevõtlike noorte kasvatamine. Väitlusest võtab osa Haridus- ja Teadusministeeriumi analüüsiosakonna projektijuht Ando Kiviberg.

Minister Mailis Reps osaleb lisaks haridusaruteludele reedel veel tagasipöördujate-teemalisel arutelul "Tagasi Eestisse" ning laupäeval teaduspoliitika arutelul "Teaduspoliitika 2019 – väitlus enne tormi".

Aruteludest tehakse otseülekandeid helis, pildis ja sõnas Huvitava Kooli Facebookis ning Haridus- ja Teadusministeeriumi Facebookis ja Twitteris. Haridusala kohta leiab lisainfot ürituse lehelt.

Algatuse Huvitav Kool kohta leiab lisainfot siit.

Arvamusfestival toob kokku Eesti inimeste ja ühiskonna jaoks tähendusrikkad teemad, et luua arutlevat demokraatiat ja ühisloomes sündivaid lahendusi hindav Eesti. Festivalile on oodatud kõik ärksad ja aktiivsed inimesed nii Eestist kui ka mujalt, et üheskoos julgelt ja siiralt arutada meie kõigi jaoks olulistel teemadel, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Arvamusfestival on ühiskonnaülene, isetekkeline ja kaasav: festivalile on oodatud erinevate tegevusvaldkondade esindajad ja huvigrupid, kelle pakutud aruteluteemadest kujuneb festivali programm. Teema püstitanud organisatsioon seisab hea selle korralduse eest. Niivõrd mitmekülgsest ja köitvast kavast on oodatud osa saama kõik, kel huvi ja soov. Külastajatele on festival tasuta.

Arvamusfestival: luubi all on töötavad välismaalased >>

Viies Arvamusfestival tõi huvilisteni kahe päeva jooksul ligi 160 arutelu, kirjutas Sputnik Eesti. Arvamusfestivali esimest päeva külastas ligi 5600 inimest, kes võtsid aktiivselt osa ligi sajast arutelust. Kõige populaarsemateks aruteludeks kujunesid ühiskondlikud teemad: milline on tuleviku kogukond, miks eestlased kardavad feminismi, meie konservatiivne tulevik ja õmblusteta ühiskond, samuti tervise teemad ning lastearutelud.

Tagid:
kool, arutelu, haridus, arvamusfestival, Haridus- ja teadusministeerium, Paide, Eesti

Peamised teemad