06:01 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Haridus
lühendatud link
27 0 0

Kooliaasta alguse pressikonverentsil rääkis minister Mailis Reps, et algaval õppeaastal on tähelepanu all alushariduse kättesaadavus ja kvaliteet, uued tasuta digiõpikud võimaldavad õpet põnevamaks muuta ja teevad laste koolikotid kergemaks ning õpetajaameti väärtustamiseks antakse esmakordselt üle riiklikud hariduspreemiad.

TALLINN, 28. august — Sputnik. Minister Mailis Reps märkis, et ministeerium otsib lahendusi, kuidas koostöös omavalitsustega tagada kõigile lastele osaliselt või täielikult tasuta lasteaiakoht, edastab Haridus- ja Teadusministeeriumi pressiteenistus.

"Kättesaadav ja kvaliteetne alusharidus peab olema haridussüsteemi lahutamatu osa ja rohkem tähelepanu tuleb pöörata ka tugiteenustele. Lisaks käivitame programmi, et tuua eestikeelsed õpetajad venekeelsetesse lasteaiarühmadesse."

Uuel õppeaastal jätkub koolide digitaristu kaasajastamine, õppetöös kasutatavate materjalide ja vahendite uuendamine.

Tartu Ülikooli rektor annab reedel ametivande>>

"Uued tasuta digiõpikud ja muud digitaalsed õppematerjalid võimaldavad õpet põnevamaks muuta ja teevad laste koolikotid kergemaks," ütles minister.

Riik toetab koolide digitaristu uuendamist ja IT-õpetuse kaasajastamist, paljud üldhariduskoolid saavad endale uued laborid ning mitmed kutsekoolid praktilise õppe võimalusi laiendavad simulaatorid.

Uuel õppeaastal on plaanis alustada muudatusi eksamikorralduses, et kaotada põhikooli lõpueksamid ja tasemetööd.

"Eksamiteks õppimisest palju tähtsam on see, et noortel oleks lisaks teadmistele ja oskustele ka analüüsivõime," sõnas Reps. "Gümnaasiumi lõpetajatele tahame anda võimaluse valida lõpueksameid senisest suurema hulga ainete vahel. Lisaks on kavas luua võimalus sooritada gümnaasiumi lõpus tasuta rahvusvaheline inglise keele eksam C1 tasemel."

Aastaanalüüs: rahulolu Eesti haridusega on üldiselt suur>>

Jätkub õpetajate palgatõus ning õpetajaameti väärtustamine erinevate tegevustega, fookuses on ka lasteaiaõpetajate töötasu õpetajate omaga võrdseks tõstmine. "Oktoobris anname esmakordselt üle riiklikud hariduspreemiad, tunnustades seeläbi haridustöötajaid kõige kõrgemal tasandil," lisas minister Reps.

Tänavu sügisel alustavad tööd kolm uut riigigümnaasiumi Paides, Viimsis ja Raplas – kokku 1152 õppekohaga.

Tagid:
kool, haridus, Mailis Reps, Eesti

Peamised teemad