04:16 16. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1444
  • RUB81.0468
Haridus
lühendatud link
5810

Haridus- ja teadusministeerium lubab tõsta õpetajate miinimumpalga vähemalt 1250 euroni, mis toob 2019. aastaks kaasa keskmise palga tõusu vähemalt 1500 euroni.

TALLINN, 29. august — Sputnik. Samas on üldhariduskoolis endiselt probleemiks osakoormusega õpetajate suur osakaal, millele peaks leevendust tooma koolivõrgu jätkuv korrastamine, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Aasta Õpetaja laureaadid saavad riiklikud hariduspreemiad>>

HTM-i esitatud andmete kohasel om algava õppeaasta eel Eestis 533 üldhariduskooli. Neist 159 on põhikooliosaga või niiöelda puhtad keskkoolid või gümnaasiumid ja 15 on täiskasvanute gümnaasiumid. Väikeseid ehk alla 100 õpilasega gümnaasiumiastmeid oli eelmise õppeaasta seisuga 74 ja alla 50 õpilasega 43. Väga väikeseid ehk alla 30 õpilasega põhikoole oli 18. Alla 30 õpilasega 1-6-klassilisi koole oli 31.

Samas lubab riik tegeleda ka lasteaiaõpetajate palkadega. "Meie eesmärk on lasteaiaõpetajate palgad sama haridustaseme juures kooliõpetajate omadega võrdsustada," märgib ministeerium.

Kuna Eesti haridussüsteemi rahvusvaheliselt väga head tulemused tuginevad just meie õpetajatele, rõhutab ministeerium vajadust tegeleda õpetajate järelkasvuga. Selleks on haridus- ja teadusministeerium kokku kutsunud töörühma, kes vaatab üle õpetajaharidusele suunatud meetmed, hindab nende toimivust ning töötab vajadusel välja uued lahendused õpetajate puuduse leevendamiseks. Töörühma kuuluvad erinevate huvigruppide esindajad ning eksperdid.

Reps: õpetajatele tuleb rohkem iseseisvust pakkuda >>

Kooliaasta alguse pressikonverentsil rääkis minister Mailis Reps, et algaval õppeaastal on tähelepanu all alushariduse kättesaadavus ja kvaliteet, uued tasuta digiõpikud võimaldavad õpet põnevamaks muuta ja teevad laste koolikotid kergemaks ning õpetajaameti väärtustamiseks antakse esmakordselt üle riiklikud hariduspreemiad, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Minister Mailis Reps märkis, et ministeerium otsib lahendusi, kuidas koostöös omavalitsustega tagada kõigile lastele osaliselt või täielikult tasuta lasteaiakohti. "Kättesaadav ja kvaliteetne alusharidus peab olema haridussüsteemi lahutamatu osa ja rohkem tähelepanu tuleb pöörata ka tugiteenustele. Lisaks käivitame programmi, et tuua eestikeelsed õpetajad venekeelsetesse lasteaiarühmadesse."

Kevadel toimunud õpetajaameti tippkohtumisel rõhutas minister Mailis Reps Eesti näitel, et õpetajaid on põhjust usaldada ja neile ka õpetamistöös suuremat iseseisvust pakkuda, vahendas uudisteportaal Sputnik Eseti.

"Õpetajad väärivad rohkem usaldust ja oma töös iseseisvust, kuid peame pakkuma neile ka väga head tuge, et meie haridus oleks jätkuvalt maailma tipus ja areng ei peatuks," sõnas minister Reps kohtumisel.

Tagid:
palk, Haridus- ja teadusministeerium, õpetaja, Eesti

Peamised teemad