20:42 07. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0885
  • RUB82.5675
Haridus
lühendatud link
47 0 0

Tartu Ülikooli üliõpilaste ridadesse lisandub 4359 õppurit, neist 2568 asuvad haridust omandama kõrghariduse esimeses astmes. Võrreldes eelmise aastaga on kasvanud nii vastuvõetud üliõpilaste koguarv kui ka välistudengite hulk.

TALLINN, 3. september — Sputnik. Esmaspäeval, 3. septembril toimus Tartu Ülikooli aulas 2018/19. õppeaasta avaaktus. TÜ üliõpilaste ridadesse lisandub 4359 õppurit, neist 2568 asuvad haridust omandama kõrghariduse esimeses astmes, teatab ülikool.

Tartu Ülikool võttis vastu esimese robottudengi >>

Võrreldes eelmise aastaga on kasvanud nii vastuvõetud üliõpilaste koguarv kui ka välistudengite hulk. Mullu immatrikuleeriti TÜ-s 4122 üliõpilast, sealhulgas 584 välisüliõpilast. Tänavu on 4359-st uuest üliõpilasest 628 välistudengid.

Tartu Ülikool
© Sputnik / Денис Пастухов

Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk sõnas üliõpilastele suunatud pöördumises, et ülikool ootab nende aktiivset kaasalöömist. "Hea õppimine eeldab, et oled ise julge, avatud ja uuriv, et valmistad end õppetööks ette ning teed koostööd nii kaasüliõpilaste kui ka õppejõududega," märkis ta.

Valk meenutas, kuidas ta mõistis enda ülikooliõpingute lõpusirgel kahjutundega, et on teinud asju ära ilma tegelikult aru saamata, seoseid loomata ja süvenemata. Seetõttu ärgitab ta üliõpilasi mõtlema selle üle, kuidas õppida nii, et sellest on hiljem ka kasu.

"Nüüdne ülikool hoolib siiralt heast õpetamisest ja õppimisest. Ülikool väärtustab seda, et haridus, mille siit saate, oleks tipptasemel ja kasulik – et ei oleks kahju, et suvi on läbi ja kool algamas," lisas õppeprorektor.

TÜ asub koolitama tulevaste eesti keele majade töötajaid >>

Sel aastal on enim esmakursuslasi õigusteaduse, informaatika ja arstiteaduse õppekavadel. Nii kõrghariduse esimeses kui teises astmes on enim uusi üliõpilasi sotsiaalteaduste valdkonnas (vastavalt 1125 ja 761), doktoriõppes on kõige rohkem vastuvõetuid loodus- ja täppisteaduste valdkonnas (77).

Loodus- ja täppisteaduste valdkonnas alustab õpinguid ka kõige rohkem välisüliõpilasi (280), järgneb sotsiaalteaduste valdkond (249).

2018/19. õppeaastat alustab Tartu Ülikoolis kokku 13 914 üliõpilast: esimeses astmes 8336, magistriõppes 4315 ja doktoriõppes 1263.

24. augustil toimus Tartu Ülikooli nõukogu ja senati avatud istungil tänavu kevadel TÜ rektoriks valitud professor Toomas Asseri inaugureerimine, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Mullu kevadel tagasi ametisse valitud Tartu ülikooli rektor Volli Kalm suri ootamatult 23. detsembril 2017.

Briti ajakiri Times Higher Education seab pingeritta pärast 2004. aastat Euroopa Liiduga ühinenud 13 riigi 53 parimat teadusülikooli ja esikohal on Tartu Ülikool. Teise Eesti ülikoolina on edetabelisse mahtunud Tallinna Tehnikaülikool, mis on 18. kohal, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
välistudengid, tudengid, õppeaasta, kõrgharidus, haridus, , Aune Valk, Tartu, Eesti

Peamised teemad