09:58 08. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Haridus
lühendatud link
3301

Suur hulk koole alustab uut õppeaastat ilma kõigi õpetajateta, eriti vähe on tööturul matemaatikaõpetajaid, keda otsib väidetavalt kuni 80 kooli.

TALLINN, 3. september — Sputnik. Tungi reaalainete pedagoogiks õppimise vastu ei paista kuskilt ning värskelt pedagoogiks värvatutest pooled loobuvad juba pärast esimest õpetajaaastat. Koolid teevad kübaratrikke selleks, et õpetajaid, eriti aga matemaatikaõpetajaid oma kooli tööle meelitada, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Järgmisel aastal tõuseb õpetajate keskmine palk 1500 euroni >>

Veel praegugi on Õpetajate Lehe tööpakkumistes konkurentsitult esikohal matemaatikaõpetajate otsingud, vahendas BNS ETV uudistesaadet "Aktuaalne kaamera".

Haridusministeeriumi üldharidusosakonna juhataja Mihkel Rebane kinnitas aga, et olukord läheb paremaks.

"Me ei ole mingi katastroofi ääre peal, see asi ei lähe hullemaks, pigem kuskil ühes või teises konkreetses koolis või piirkonnas tundub, et läheb hullemaks. Tegelikult ei lähe, tasapisi on minemas paremaks," rääkis ta.

Ise samuti pikka aega õpetajana töötanud ja kooli juhtinud Rebane selgitas, et palju samme õpetajate kooli saamiseks on tehtud, näiteks kvalifikatsiooninõuete muutmine, et meelitada inimesi karjääripöördeid tegema kooli kasuks. Oma osa peaks veel tulevikus andma koolivõrgu koomale tõmbamine.

Riigigümnaasiumide missioon on pakkuda head haridust >>

"Ametniku asi on soovitada, kas me läheme suurema sammuga palka tõstma, kas me räägime stipendiumi suurendamisest. On väga palju selliseid asju, mida saaks teha väga jõuliselt, kui paneks hulga raha juurde, aga meie riik on nii rikas kui ta on ja peale õpetajate on ka teisi ameteid," sõnas Rebane.

Haridus- ja teadusministeerium lubab tõsta õpetajate miinimumpalga vähemalt 1250 euroni, mis toob 2019. aastaks kaasa keskmise palga tõusu vähemalt 1500 euroni, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

1. septembril alanud õppeaastal asub üldhariduskoolides õppima ligikaudu 150 800 õpilast, teatab Haridus- ja Teadusministeerium.

Tallinna linna üldhariduskoolides alustab uut õppeaastat kokku 44 200 õpilast, neist umbes 4300 läheb esimesse klassi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

"Kooliteed alustavaid lapsi on paarisaja võrra enam kui eelmisel õppeaastal," ütles abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

"2005/2006 õppeaastaga võrreldes on aga esimese klassi lapsi lausa 1200 võrra enam. Tallinna üldhariduskoolide õpilaste üldarv on kerkinud sama õppeaastaga võrreldavale tasemele ning kaheksa aasta taguse madalseisuga võrreldes on õpilasi umbes 7200 jagu rohkem," lisas abilinnapea.

Tagid:
õppeaasta, puudus, matemaatika, õpetaja, haridus, Haridus- ja teadusministeerium, kool, Mihkel Rebane, Eesti

Peamised teemad