02:07 19. Märts 2019
Kuula otse
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
Tallinna koolid saavad IT-seadmeid, illustreeriv foto

Tallinna koolid saavad IT-seadmeid

© Fotolia / Sergey Nivens
Haridus
lühendatud link
19 0 0

Pealinna koolid saavad hiljemalt 30. oktoobriks 1824 sülearvutit, 70 projektortahvlit ning 301 multimeedia arvutit.

TALLINN, 5. september — Sputnik. Tallinna koolid saavad Euroopa Sotsiaalfondi toel enam kui 2,1 miljoni euro eest IT-seadmeid, vahendas Pealinn viitega BNS-le. Tallinna linna ning haridus- ja teadusministeeriumi vahel sõlmitava lepingu alusel saavad pealinna koolid hiljemalt 30. oktoobriks 1824 sülearvutit, 70 projektortahvlit ning 301 multimeedia arvutit, vahendas Pealinn.

Koolide digioskuste õpetamine viiakse uuele tasemele >>

Tallinna linnavõim kohustub IT-seadmetele kulunud raha riigile hüvitama, kui ta ei taga nende sihtotstarbelist kasutamist vähemalt kolme aasta jooksul alates seadmete üleandmise kuupäevast.

Riik toetab sel aastal enam kui seitsme miljoni euroga koolide digitaristute ja digioskuste õpetamise uuele tasemele viimist. Digiseadmed jõuavad koolidesse juba uue õppeaasta alguses, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti kevadel.

"Õpilaste digioskuste arendamise, IT-õppe ja e-hindamise läbiviimise üheks suureks murekohaks on puudus piisaval hulgal seadmetest. Soovime, et see ei saaks takistuseks kaasaegse ja võimalusterohke hariduse pakkumisel," põhjendas Haridus- ja Teadusministeeriumi e-teenuste osakonna juhataja Andres Ääremaa riigi toetust.

1. septembril alanud õppeaastal asub üldhariduskoolides õppima ligikaudu 150 800 õpilast. Tallinna linna üldhariduskoolides alustab uut õppeaastat kokku 44 200 õpilast, neist umbes 4300 läheb esimesse klassi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Suur hulk koole alustab uut õppeaastat õpetajate puudusega >>

Suur hulk koole alustab uut õppeaastat ilma kõigi õpetajateta, eriti vähe on tööturul matemaatikaõpetajaid, keda otsib väidetavalt kuni 80 kooli, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
digitaristu, lapsed, seadmed, sülearvuti, IT, koolid, Haridus- ja teadusministeerium, Tallinn, Eesti

Peamised teemad

 • Kontrollimatu e-valimissüsteem

  Vaevalt on Eesti järjekordsel demokraatia pidupäeval päike õhtusse laskunud, kui e-valimisi tabab uus kriitikalaviin. Mitmete IT-spetside arvates poleks mingi raketiteadus e-valimisi läbipaistvamaks muuta, et sealtkaudu kriitikutelt argumente ära võtta. Samas väidavad e-valimiste vaatlejad, et seda ei taheta teha, sest praegune kontrollimatu e-valimiste süsteem teenib vigade, et mitte öelda e-manipulatsioonide varjamise huve.

  73
 • Krimm - viis aastat Venemaa koosseisus, illustreeriv foto

  Viis aastat, mis on möödunud Krimmi taasühinemisest Venemaaga, on elu poolsaarel kardinaalselt muutnud. Sellest, kuidas Krimm Venemaa rüppe naasis, mida on viie aastaga saavutatud ja mispärast võib tema eeskuju Euroopale ja Baltimaadele kasulik olla, on juttu Sputnik Eesti artiklis.

  66
 • Vene Föderatsiooni saatkonna hoone

  Vene Föderatsiooni saatkond Eesti Vabariigis mõistab teravalt hukka mõnitavad antisemiitlikud avaldused Eesti pearabi S. Koti suhtes.

  46