16:15 18. Jaanuar 2019
Kuula otse
 • USD1.1396
 • RUB75.9004
Tallinna koolid saavad IT-seadmeid, illustreeriv foto

Tallinna koolid saavad IT-seadmeid

© Fotolia / Sergey Nivens
Haridus
lühendatud link
16 0 0

Pealinna koolid saavad hiljemalt 30. oktoobriks 1824 sülearvutit, 70 projektortahvlit ning 301 multimeedia arvutit.

TALLINN, 5. september — Sputnik. Tallinna koolid saavad Euroopa Sotsiaalfondi toel enam kui 2,1 miljoni euro eest IT-seadmeid, vahendas Pealinn viitega BNS-le. Tallinna linna ning haridus- ja teadusministeeriumi vahel sõlmitava lepingu alusel saavad pealinna koolid hiljemalt 30. oktoobriks 1824 sülearvutit, 70 projektortahvlit ning 301 multimeedia arvutit, vahendas Pealinn.

Koolide digioskuste õpetamine viiakse uuele tasemele >>

Tallinna linnavõim kohustub IT-seadmetele kulunud raha riigile hüvitama, kui ta ei taga nende sihtotstarbelist kasutamist vähemalt kolme aasta jooksul alates seadmete üleandmise kuupäevast.

Riik toetab sel aastal enam kui seitsme miljoni euroga koolide digitaristute ja digioskuste õpetamise uuele tasemele viimist. Digiseadmed jõuavad koolidesse juba uue õppeaasta alguses, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti kevadel.

"Õpilaste digioskuste arendamise, IT-õppe ja e-hindamise läbiviimise üheks suureks murekohaks on puudus piisaval hulgal seadmetest. Soovime, et see ei saaks takistuseks kaasaegse ja võimalusterohke hariduse pakkumisel," põhjendas Haridus- ja Teadusministeeriumi e-teenuste osakonna juhataja Andres Ääremaa riigi toetust.

1. septembril alanud õppeaastal asub üldhariduskoolides õppima ligikaudu 150 800 õpilast. Tallinna linna üldhariduskoolides alustab uut õppeaastat kokku 44 200 õpilast, neist umbes 4300 läheb esimesse klassi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Suur hulk koole alustab uut õppeaastat õpetajate puudusega >>

Suur hulk koole alustab uut õppeaastat ilma kõigi õpetajateta, eriti vähe on tööturul matemaatikaõpetajaid, keda otsib väidetavalt kuni 80 kooli, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
digitaristu, lapsed, seadmed, sülearvuti, IT, koolid, Haridus- ja teadusministeerium, Tallinn, Eesti

Peamised teemad

 • Kange alkoholi tootjad: piirikaubanduse kasv on pidurdunud, illustreeriv foto

  Veini ja kange alkoholi tootjaid esindava Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liidu (ATML) poolt koondatud analüüs piirikaubandusest, maksulaekumistest ja Eesti turule deklareeritud alkoholikogustest näitab, et piirikaubanduse kasv on pidurdunud.

  14
 • Venemaa president Vladimir Putin annetas Serbia kolleegile Aleksandar Vučićile Aleksandr Nevski ordeni

  Samal ajal kui EL otsib vahendeid Venemaa-vastastest sanktsioonidest põhjustatud kahjude korvamiseks, avanevad Moskvaga head suhted säilitanud Serbiale paljulubavad majanduslikud väljavaated. Selle kinnituseks said Vladimir Putini visiidi ajal Belgradisse alla kirjutatud kümned dokumendid.

  21
 • Sputniku, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan

  Sputniku, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan esines avaldusega terve rea Sputnikuga seotud kontode ja lehekülgede sulgemise kohta Facebooki juhtkonna poolt.

  31