09:47 08. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Haridus
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
23 0 0

Pealinna koolid saavad hiljemalt 30. oktoobriks 1824 sülearvutit, 70 projektortahvlit ning 301 multimeedia arvutit.

TALLINN, 5. september — Sputnik. Tallinna koolid saavad Euroopa Sotsiaalfondi toel enam kui 2,1 miljoni euro eest IT-seadmeid, vahendas Pealinn viitega BNS-le. Tallinna linna ning haridus- ja teadusministeeriumi vahel sõlmitava lepingu alusel saavad pealinna koolid hiljemalt 30. oktoobriks 1824 sülearvutit, 70 projektortahvlit ning 301 multimeedia arvutit, vahendas Pealinn.

Koolide digioskuste õpetamine viiakse uuele tasemele >>

Tallinna linnavõim kohustub IT-seadmetele kulunud raha riigile hüvitama, kui ta ei taga nende sihtotstarbelist kasutamist vähemalt kolme aasta jooksul alates seadmete üleandmise kuupäevast.

Riik toetab sel aastal enam kui seitsme miljoni euroga koolide digitaristute ja digioskuste õpetamise uuele tasemele viimist. Digiseadmed jõuavad koolidesse juba uue õppeaasta alguses, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti kevadel.

"Õpilaste digioskuste arendamise, IT-õppe ja e-hindamise läbiviimise üheks suureks murekohaks on puudus piisaval hulgal seadmetest. Soovime, et see ei saaks takistuseks kaasaegse ja võimalusterohke hariduse pakkumisel," põhjendas Haridus- ja Teadusministeeriumi e-teenuste osakonna juhataja Andres Ääremaa riigi toetust.

1. septembril alanud õppeaastal asub üldhariduskoolides õppima ligikaudu 150 800 õpilast. Tallinna linna üldhariduskoolides alustab uut õppeaastat kokku 44 200 õpilast, neist umbes 4300 läheb esimesse klassi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Suur hulk koole alustab uut õppeaastat õpetajate puudusega >>

Suur hulk koole alustab uut õppeaastat ilma kõigi õpetajateta, eriti vähe on tööturul matemaatikaõpetajaid, keda otsib väidetavalt kuni 80 kooli, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
digitaristu, lapsed, seadmed, sülearvuti, IT, koolid, Haridus- ja teadusministeerium, Tallinn, Eesti

Peamised teemad