20:21 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Haridus
lühendatud link
2810

Päästeameti möödunud nädala reid 242 haridusasutusse tuvastas tuleohutusnõuete rikkumised pooltel juhtudel. Suurimaks probleemiks on haridusasutustes jätkuvalt tuletõkkeuste avatud asendis hoidmine ning evakuatsiooniteede läbimatus.

TALLINN, 26. september — Sputnik.  Ohutusjärelevalve osakonna juhataja Tagne Tähe sõnul on enamjaolt hoonetes tuleohutuse tagamiseks kõik vajalik olemas, kuid tehtud investeeringud muudab kasutuks see, et ohutuse tagamiseks mõeldud vahenditel on hooldused tegemata või neid ei kasutata õigesti, vahenas Pealinn.

"Lausa veerandil kontrollitud hoonetest oli tuletõkkeustega probleeme: need olid kas puudu, avatud asendis või olid sulgurid lahti ühendatud. Sellele järgnesid võrdselt probleemid evakuatsiooniga ehk evakuatsioonitee vabana ja põlevmaterjalidest puhtana hoidmisega," ütles Tähe.

"Haridusasutustes peab ohutus olema esmatähtis ning selle loomise nimel tuleb hoonete valdajatel, kohalikel omavalitsustel, Päästeametil ja lapsevanematel koostööd teha. Ohutu keskkonna loomiseks on igaühe panus oluline," lisas Tähe.

Vaid viiendik kontrollitud kortermajadest vastas tuleohutusnõuetele >>

Päästeamet tuletab meelde, et tulekahju korral on elu ja vara päästmiseks ning inimeste evakueerimiseks oluline võita aega. Tulekahju varajaseks avastamiseks on kasu üksnes töökorras signalisatsioonisüsteemist ning tule ja suitsu leviku takistamisel on abi vaid suletud tuletõkkeustest.

Pakane on tagasi
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Tulekahju korral saavad esmapilgul ohutuna näivatest esemetest takistused, mis segavad kiiret väljapääsu, sestap tuleb hoida evakuatsiooniteed lihtsalt läbitavatena.

17. – 21. septembrini haridusasutuste kontrollkäike tehes kontrollisid inspektorid hoonete tuleohutusalast seisukorda: tulekahju avastamise seadmeid, võimalikke tulekahjuriske ja evakuatsiooniteid ning nende läbitavust. Tegu oli Päästeameti selle aasta esimese kontrollkäiguga haridusasutustesse.

Aasta esimeses pooles käidi kortermajades ja hoolekandeasutustes. Aasta teises pooles on plaanis kontrollkäigud kaubanduskeskustesse ja kortermajadesse.

7.-11. maini toimus üle Eesti kortermajade kontrolli kampaania. Inspektorite tagasisidest jäi kõlama tõsiasi, et ainult iga neljanda kortermaja puhul ei tuvastatud tuleohutusnõuete rikkumisi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Päästeamet tuvastas enamusel kortermajadest puudusi >>

Enamikel juhtudel aga tuvastati erineva ohuga puudusi. Enamik puudusi olid seotud evakuatsiooniteedega ehk trepikodades ladustati erinevaid esemeid. Väljapääsu teele paigaldatakse evakuatsiooni segavaid esemeid, kaasa arvatud põlevmaterjali, mis süttides muudab trepikoja kasutamiskõlbmatuks.

Tagid:
haridus, kontroll, tuleohutus, haridusasutus, Päästeamet, Tagne Tähe, Eesti

Peamised teemad