17:41 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Haridus
lühendatud link
6510

Autasud Tallinna aasta õpetajatele ning linna õnnitlused õpetajate päeva puhul annavad üle abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja haridusameti juhataja Andres Pajula.

TALLINN, 4. oktoober — Sputnik. Sokos Hotell Viru konverentsikeskuses toimub neljapäeval pidulik galaõhtu, kus Tallinn tänab ja tunnustab oma parimaid õpetajaid — sedapuhku on vastuvõtule kutsutud 350 haridustöötajat, teatab Tallinna haridusamet.

Meeleavaldus koolides toimuva homopropaganda vastu >>

Belobrovtsev märkis, et ehki eelseisvale vastuvõtule on kutsutud vaid vähesed õpetajad, tunnustab linn kõiki õpetajaid ja haridustöötajaid nende panuse ja pühendumuse eest ühiskonnale.

"Täname südamest kõiki koolmeistreid, kes teevad igapäevaselt rasket ja hindamatut tööd meie linna ja riigi tuleviku – ehk laste väärtushinnangute ja hoiakute kujundamisel. Selle eest, et meie lastest kasvaksid tublid ja edukad kodanikud," sõnas Belobrovtsev.

"Õpetajate päeva eel soovin aga kõigile meie õpetajatele palju rõõmsaid elamusi õpetamisest. Sest nagu on öelnud Albert Einstein: suurim kunst õpetamise juures on äratada õpilases rõõmu loomingulisest eneseväljendusest ja tarkusest," lisas abilinnapea.

Autasud antakse õpetajatele üle üheteistkümnes kategoorias, sealhulgas konkursside "Eestimaa õpib ja tänab" nominentidele ning Tallinna aasta õpetajatele ja noortele õpetajatele.

Igast kategooriast kolm esimest esitati ka üleriigilisele konkursile "Eestimaa õpib ja tänab". Lisaks on Tallinn juba aastaid tunnustanud ka noori õpetajaid ning tööjuubilaridest haridusasutuste juhte. Noore õpetaja tunnustuse saab seekord tosin õpetajat, tööjuubel on üle veerandsajal direktoril.

Riigigümnaasiumide missioon on pakkuda head haridust >>

Galaõhtu lõpeb piduliku õhtusöögiga restoranis Merineitsi ning meeleoluka etendusega Starlight Cabaret"lt. Tallinna 2018. aastal tunnustatavate haridustöötajate nimed on avaldatud Tallinna haridusameti kodulehel.

Haridus- ja teadusministeerium lubab tõsta õpetajate miinimumpalga vähemalt 1250 euroni, mis toob 2019. aastaks kaasa keskmise palga tõusu vähemalt 1500 euroni, vahendas uudisteportaal Spuntik Eesti.

HTM-i esitatud andmete kohasel oli algava õppeaasta eel Eestis 533 üldhariduskooli. Neist 159 on põhikooliosaga või niiöelda puhtad keskkoolid või gümnaasiumid ja 15 on täiskasvanute gümnaasiumid. Väikeseid ehk alla 100 õpilasega gümnaasiumiastmeid oli eelmise õppeaasta seisuga 74 ja alla 50 õpilasega 43. Väga väikeseid ehk alla 30 õpilasega põhikoole oli 18. Alla 30 õpilasega 1-6-klassilisi koole oli 31.

Õpetajate päev on tähtpäev, mis on ellu kutsutud õpetaja ameti väärtustamiseks, s.o elukutsega seotud probleemidele ja saavutustele tähelepanu pööramiseks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Õpetajate päeva tähistatakse riigiti erinevatel päevadel, Eestis on selleks 5. oktoober. Samal päeval tähistab UNESCO alates 1994. aastast maailma õpetajate päeva (inglise keeles "World Teacher's Day").

Eesti koolides on tavaks abiturientidel olla sel päeval õpetajate rollis ja ise tunde anda.

Tagid:
õpetajad, haridus, tunnustus, Õpetajate päev, koolid, Tallinna haridusamet, Andres Pajula, Vadim Belobrovtsev, Tallinn, Eesti

Peamised teemad