10:34 21. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0790
  • RUB68.8060
Haridus
lühendatud link
2810

Tänasel õpetajate päeval tutvustas Haridus- ja Teadusministeerium Tallinna Südalinna Koolis uusi digiõpikuid ja muud digitaalset õppevara, mida saab täiesti tasuta põhikooli õppekava täitmiseks kasutada.

TALLINN, 5. oktoober — Sputnik. Haridus- ja teadusminister Mailis Reps soovib kõikidele õpetajatele kaunist ja meeldejäävat õpetajate päeva: "Aitäh hoolivuse eest, mida endas kannate ja õpilastele edasi annate! Aitäh selle eest, et meie lapsed on hoitud ja õpetatud," edastab ministri tervitust Haridus- ja Teadusministeerium

"Täna annavad paljudes koolides tunde kooli kõige vanemad õpilased, peatsed koolilõpetajad. Te olete olnud nende innustajad ja inspireerijad, eeskujud ja eestvedajad. Te olete andnud neile teadmisi ja tarkust, pakkunud lohutust ja lootust. Olete olnud osalised nende eduelamustes ja rõõmuhetkedes," pöördus Reps õpetajate poole.

Ministri sõnul oskavad sageli hoopis õpilased õpetajat õpetada, sest ammu on möödas aeg, kui õpetaja jagas klassi ees pelgalt faktiteadmisi.

"Pigem loob õpetaja võimalusi õppimiseks ja on teenäitajaks teadmiste juurde. Näiteks digitaalne maailm, kui selle võimalusi targalt tarvitada, lubab üheskoos õpilastega õppetöös uut, põnevat ja avastamisväärset kogeda. Söandan väita, et alanud kooliaastast saab ajalooline tähis Eesti haridusloos, mida tulevikus meenutatakse digiõpikute ajastu algusena meie koolides. Just tänasel õpetajate päeval tutvustasime Tallinna Südalinna Koolis uusi digiõpikuid ja muud digitaalset õppevara, mida saab täiesti tasuta põhikooli õppekava täitmiseks kasutada," rääkis Reps.

Üldhariduskoolis on meesõpetajaid alla kuuendiku>>

"Selleks, et teie igapäevane töö oleks hõlpsam, õpilastel koolikott kergem ja õppetöö veel põnevam ning Eesti hariduse edulugu veelgi hoogu juurde saaks, soovitan väga nendega tutvust teha. Armsad õpetajad, olete lisaks perekonnale ja sõpradele kõige väärtuslikumad kaasteelised meie noorte elus. Aitäh hoolivuse eest, mida endas kannate ja õpilastele edasi annate. Aitäh selle eest, et meie lapsed on hoitud ja õpetatud!" lisas Reps.

Tagid:
Õpetajate päev, õpetaja, Mailis Reps, Eesti

Peamised teemad