04:01 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Haridus
lühendatud link
27 0 0

Haridusfestivali "iduEDU" eesmärk on väärtustada kvaliteetset haridust kui õnneliku elu vundamenti, mille saavutamiseks pannakse seeme kasvama juba varases eas.

TALLINN, 16. oktoober — Sputnik. Tallinna Haridusamet koos partneritega korraldab sel laupäeval, 20. oktoobril kella 11-16 kesklinna hariduskvartalis esimese moodsa õppimise festivali "iduEDU". Festivali keskus asub Reaalkooli staadionil (Estonia pst 6), vahendas Raepress.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul toob eelseisev õppimise festival kokku parimad näited õppimisest nüüd ja tulevikus, uusima tehnoloogia ning arutelud kvaliteetse hariduse edendamisest.

Järgmisel aastal tõuseb õpetajate keskmine palk 1500 euroni >>

"Sadakonna pakutava õpitoa hulgast leiab kindlasti igaüks midagi sobivat. Festivalile on oodatud kõik huvilised üle Eesti – nii lapsed, nende vanemad, õpilased ja õpetajad, direktorid ja juhatajad kui ka lihtsalt hea hariduse sõbrad," sõnas abilinnapea. "Kingime üheskoos Eestile 100 moodsa õppimise töötuba."

Nii saavad näiteks lasteaiaealised tegeleda robootikaga ja mängida koos isaga, neid ootab ka Jänku Juss. Õpilased saavad droone lennutada ja uurida, kuidas luua oma start-up ettevõtet. Õpetajad leiavad rohkesti ideid, kuidas lastel oleks huvitav õppida ja neil endil tore õpetada.

Lapsevanemad saavad aimu, mida lapsed nutiseadmetes teevad ning õpivad ka ise üht-teist juurde. Direktoritel ja õppealajuhatajatel on võimalus kaasa rääkida hariduspoliitika teemadel. Töötubade loetelu leiab festivali kodulehel. Samas saab registreerida ka töötubadesse, kus see on vajalik.

Avatud on ka expo-ala, kus näeb rohkesti tehnoloogiat ja muud huvitavat, mida õppimisel-õpetamisel kasutada. Ei puudu ka põnevad võistlused lastele, loosiauhinnad ja üllatused. Festivalil osalemine on kõigile tasuta.

Haridusfestivali "iduEDU" eesmärk on väärtustada kvaliteetset haridust kui õnneliku elu vundamenti, mille saavutamiseks pannakse seeme kasvama juba varases eas. Iga festivalil osaleja annab oma panuse idude targale kasvamisele ning uute edulugude tagant tõukamisele.

Suur hulk koole alustab uut õppeaastat õpetajate puudusega >>

Festivali korraldavad Tallinna Haridusamet, Tallinna Reaalkool, Tallinna Inglise Kolledž, Tallinna Kesklinna Põhikool, Tallinna Keskraamatukogu, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus, eKool, Tallinna Ülikool ja Startup Estonia.

Nüüdsest on kõikidel põhikooliõpilastel võimalik kasutada tasuta digiõpikuid, mis muudavad koolikotid kergemaks ja õppimise põnevamaks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti Õpetajate päeval, 5. oktoobril.

Statistika: ligi kolmandik Eesti lapsi sünnib haigena, illustreeriv foto
© Sputnik / Владимир Трефилов

„Täna algab uus ajastu Eesti hariduses. Uued digiõpikud toovad uutmoodi võimaluse õppimiseks ja õpetamiseks kõikides Eesti koolides," sõnas haridus- ja teadusminister Mailis Reps. „Digiõpikud muudavad ka koolikotid kergemaks, sest enam ei ole vaja kaasas kanda kõiki paberõpikud," lisas minister.

Õpilaste andmed lekitati avalikkusele

Eesti koolide haldamise infosüsteemist lekkisid sadade laste isikuandmed, muuhulgas laste iseloomustused ja hinnangud laste vaimsele tervisele, vahendas udusietportaal Sputnik Eesti esmaspäeval. 

Dokumentidega tutvunud ametniku sõnul olid muuhulgas nähtavad laste terviseandmed, logopeedilised andmed ja ka näiteks iseloomustused, mida lasteaiad kirjutavad kooli minevatele lastele. Kanal 2 uudistesaate "Radar" teatel olid lisaks näha ka psühhiaatrilised hinnangud laste vaimsele tervisele, edastab digi- ja tehnoloogiaportaal geenius.ee.

Kuni neljandik lastest kannatab vaimse tervise probleemide käes >>

Koolide haldamise infosüsteemi (EKIS) omanik on haridus- ja teadusministeerium. Esialgse info põhjal ei olnud andmed lekkinud infosüsteemi probleemi tõttu, vaid EKISe kasutajaks olevate koolide töötajad laadisid süsteemi dokumente lohakalt või teadmatusest.

Tagid:
õpilased, festival, haridus, iduEDU, Reaalkool, Vadim Belobrovtsev, Tallinn, Eesti

Peamised teemad