23:24 31. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Haridus
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
4010

Laupäeval, 27. oktoobril peetakse loomaaias juba seitsmendat korda suurt kõrvitsapidu. Kullerfirma DPD abiga on üle Eesti loomaaeda toodud ligi 19 tonni kõrvitsaid, s.o pea 7 tonni rohkem, kui möödunud aastal. Lisaks on toodud õunu, suvi- dekoratiiv- ja taldrikkõrvitsaid, kaalikaid, peete, kurke.

TALLINN, 27. oktoober — Sputnik. Loomaaed tänab kõiki tublisid köögiviljakasvatajad ja loomade toidulaua rikastajaid ning kutsub kõrvitsapeole, kus saab näha, mida loomad suurte kirevate viljadega ette võtavad. Päevakava siin, teatab Tallinna Loomaaed.

Samal ajal toimub Äksis Jääaja Keskuses heategevuslik Tiigripäev. Jääaja keskuse, loomaaia ja loomaaia sõprade seltsi koostöös toimuv tore perepäev toob amuuri tiigri uue kodu – tiigrioru – valmimise taas veidi lähemale.

Roosapelikanid on aktiivseks ja pulmaaja lähenemisel ka üha roosakamaks muutumas. Pelikanitüdruk Lala on endale juba meelepärase isase välja valinud ja teeb talle õrnu lähenemiskatseid.

Üle hulga aja koorus neljapäeva lõuna paiku paksunahaliste majas pisike keskaasia kilpkonnapoju, maja hoovis sarapuu all aga märgati tegutsemas mänsakut. Troopikamajas elavad Kesk-Ameerika päritolu väljasuremisohus lehestikukonnad jätkavad kudemist. Vaktsiinisüsti said kõik kolm loomaaia aasia lõvi.

Neljapäeval loomaaeda sattunud külastajad võisid näha omapärast protsessiooni, kui rodu loomaaednikke marssis läbi loomaaia igaühel flamingo kaenlasse surutud ja linnu nokk kõvasti pihus — loomaaia 13 heleflamingot koliti suveaedikust talvekorterisse. Jahenenud ilm on sundinud talvekorterisse ka sudaani maasarvikud, kuukabarrad ja dekoratiivkanad.

Ettevalmistusi tehakse habekotkaste sigimisajaks: rahvusvahelise liigikoordinaatori soovitusel pesevad ja kuivatavad talitajad hoolega pesamaterjaliks minevat kaamelikarva, et vähendada selle rasvasust, mis võib munakoore poore ummistada.

Neljapäeval toimus loomaaias Tallinna Kopli Ametikooli nooremaednike kutseeksam, mille viis läbi Eesti Aiandusliit.

Alates pühapäevast, kui Eestis on taas üle mindud vööndiajale, sulgeb laste loomaaed oma uksed kell 17. Novembris on loomaaia kassad avatud kella 9-15.

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
Halloween, kõrvitsapidu, Loomaaed, tallinn

Peamised teemad